katka421991
14.09.16,16:59
Dobrý deň,

rada by som sa opýtala, či tu nie je niekto kto pracuje ako vedúci hotela.
alebo či mi o tom niekto vie niečo viac povedať.

Mala by som nastúpiť do hotela ako vedúca no v hotely som nikdy nepracovala.
Ak by mi niekto vedel povedať aké sú povinnosti ocenila by som to.
Na čo ma len upozornili je, že je treba vedieť dobre po anglicky.

Ďakujem
misoft
14.09.16,15:04
buchač
14.09.16,15:18
Ešte si v hoteli nikdy nepracovala a hneď chceš nastúpiť na vedúcu funkciu ?
Nevieš ani, čo to obnáša ?

Nuž ja na Tvojom mieste by som vzal skôr nejakú menej zodpovednú funkciu, kde by som sa naučil aspoň tie základy.

...ono tá angličtina je v pohode, ale čo z toho, keď slovenský personál nebudeš (a to veru nebudeš !!!) vedieť riadiť, viesť, usmerňovať.
katka421991
14.09.16,16:52
Nepracovala som preto chcem získať čo najviac informácií ktoré by mi mohli pomôcť.
Ono prakticky budem skôr pomáhať jednému známemu a chcem si na tom dať záležať.
Oliwa
14.09.16,17:39
Zopár otázok - stačí, ak si na ne zodpovieš sama:
Ten "hotel" je na Slovensku? A je to naozaj hotel? Aká je jeho kapacita? Máš 25 rokov a žiadne pracovné skúsenosti? Prečo si vybrali práve Teba? Bolo vôbec nejaké výberové konanie alebo stačila len tá známosť?
Sorry, ale neviem si predstaviť, ktorý seriózny majiteľ seriózneho hotela by takto riskoval...
Rada: najlepšie by bolo začať celkom od podlahy... a to doslova... a postupne prejsť všetkým až na stoličku prevádzkárky... Vtedy budeš mať šajn, čo to obnáša... koho treba riadiť a čo všetko zabezpečiť, aby hotel fungoval a hostia i majiteľ boli spokojní... a v konečnom dôsledku aj Ty...
http://www.cestujemeposvete.sk/2012/07/osobnosti-henry-kallan/
kopretinka
14.09.16,18:00
informácie ti predsa musí dať zamestnávateľ,on musí vedieť,čo od teba bude vyžadovať. fakt sa čudujem,že požaduje iba angličtinu......zdá sa mi to podozrivé....aby si neskončila tak,že budeš dievča pre všetko s minim.platom,a s honosným názvom funkcie.Alebo ešte horšie,niekto iný bude riadiť a rozhodovať,ty budeš iba nastrčená figúrka,keby sa čosi stalo,aby to mali na koho hodiť....
Oliwa
14.09.16,18:08
Alebo nebodaj ešte horšie...
katka421991
14.09.16,18:57
Je to pre známeho takze toho sa nebojim
katka421991
14.09.16,18:58
Skôr predtým ako vlastne sa to zacne, tak by som uz chcela byt informovana a trosku zamachrovat :)
Tweety
14.09.16,19:00
Ak nemáš žiadne skúseností v tejto oblasti, tak asi len s náplnou práce nezamachruješ.
katka421991
14.09.16,19:08
Iste je postupnosť, začať a postupne ak ma človek viac vedomosti a informácií tak sa vypracovať.
je to skôr cez známosť, a chcem byt ozaj dobrá tak preto by som ocenila čo najviac informácií o tom čo robit a ako
Oliwa
14.09.16,19:13
Odvážnemu šťastie praje... ale prepánajána, čím chceš zamachrovať? Pracovná zmluva a náplň práce je v akom štádiu?
katka421991
14.09.16,19:23
este len v stadiu riesenia preto mam este asi par mesiacov aby som aspon teoreticky niečo sa naucila čo by mi mohlo pomoct. aby aj to zaskolovanie slo lahsie.
BUdem mat este nad sebou manažera
expeeert
15.09.16,08:47
No najskôr asi viesť ľudí - recepčné, chyžné, údržbárov, možno kuchárov, čašníkov (závisí od veľkosti hotela, vo väčších to už je samostatné oddelenie), rozdeľovať im úlohy, pracovný čas, zabezpečovať prostriedky aby mohli pracovať. Ďalej riešiť problémy hostí, ktoré nebudú vedieť vyriešiť podriadení, resp. nebudú mať na to kompetencie, motivovať ľudí - čo v hoteloch ide dosť ťažko vzhľadom na nízke mzdy.
Samozrejme, všetko závisí od veľkosti hotela, čím menší hotel, tým väčší rozptyl prác, vo väčších to už je podelené na nejaké celky.
Počítaj s tým, že ak pôvodný kolektív zistí alebo bude vedieť, že nič nevieš a že si tam vďaka známosti, budeš to mať o to ťažšie. Hlavne ak tam niekto robí dlhšie a ty prídeš ako nová mladá a hneď na vedúcu pozíciu. Majiteľ hotela by spravil lepšie, kebyže ťa zamestná ešte predtým na chvíľu ako chyžnú, recepčnú, stačí na krátky čas, aby si aspoň zhruba vedela, čo to všetko obnáša a vypozorovala ako hotel funguje zvnútra. Aj ty by si to mala omnoho jednoduchšie. Ale ak budeš mať najskôr nad sebou ešte niekoho, kto ťa usmerní a zo začiatku budeš robiť "dievča pre všetko" tak aj tak sa to dá.
carolitos
15.09.16,08:58
jednoduche, zodpovedas za uroven a kvalitu sluzieb a spokojnost zakaznikov,musis riadit zamestnancov aby sa ani jeden host nestazoval... celkom jednoduche