Majo99
14.09.16,20:34
Ahojte,

chcel by som sa informovať ako postupovať pri zrušení zápisu na VŠ.
Ide o to že som bol na istej škole prijatý, bol som na zápise ale nakoniec som sa rozhodol pre inú školu, kde som bol tiež na zápise a teda sa z tej prvej musím "odhlásiť". Mám ich informovať mailom. Je na to nejaké tlačivo alebo vzor ?

Ďakujem za rady :)
avalik
15.09.16,04:24
Pisomne - doporucene alebo osobne dorucis skole oznamenie o zanechani studia - urcite je o tom zmienka v studijnom poriadku skoly.

Tlacivo na to nie je (mozno ale na studijnom maju pripravene) - pise sa to volnou formou ako akekolvek ine oznamenie, ziadost - v hlavicke tvoja adresa, adresat, datum, vec, obsah podania, podpis.
Majo99
15.09.16,04:37
Ďakujem veľmi pekne za reakciu, mohol by som to poslať mailom ako PDF formát alebo radšej poštou (škola začína 19.9. a asi by to tam poštou prišlo po dátume)
alaya1
15.09.16,04:43
musis to aj pospisat. Postou to posli, nevadi, ze pride neskor.
ivka70
15.09.16,05:36
Posli zoskenovane mailom co najskor a aj postou to iste, aby si mal podklad, ze si to oznamil.
Aj ked neviem, ci termin zanechanie studia je to, co chces. Ty chces anulovat ten zapis. Pri zanechani studia by sa ti uz mohol ten rok zapocitavat do vysokoskkolskych rokov.
Majo99
15.09.16,07:42
Iba anulovať zápis, študovať som tam este nezačal.
avalik
15.09.16,09:22
tym, ze si sa zapisal si zacal studovat, citaj studijny poriadok skoly ... pripadne zajdi osobne cim skor na studijne, ci tvoj zapis je "spracovany", ak nie, mozno sa to este da stornovat
Majo99
15.09.16,11:06
Áno viem že som zápisom začal študovať, ale na škole na ktorej som robil druhý zápis mi povedali že ich mam oboznámiť prostredníctvom mailu. Je nutne osobne? Nie je to najbližšie. Ďakujem za reakciu
Katy a R
15.09.16,11:17
už si mohol ten mail dávno napísať - aj s otázkou, že či treba osobne! (alebo aký majú presný postup)
avalik
15.09.16,11:27
email v tvojom mene moze poslat hocikto, jedine ak posles prilohu podpisanu ZEPom, ... zavolaj si na studijne a dohodni sa s nimi ako postupovat, ci akceptuju obycajny email alebo pisomne na papieri - dorucuje sa postou (najlepsie doporucene) alebo osobne s podpisanim prevzatia na tvojom vytlacku - to plati aj do buducnosti ak budes niekde nieco ziadat, oznamovat ;)
Majo99
15.09.16,11:32
Odošlem to klasicky poštou doporučene spolu s podpisom. Ako vec možem udať Žiadosť o anulovanie zápisu na vysokú školu ?
avalik
15.09.16,11:35
studoval si uz ten studijny poriadok? je tam uvedena taka moznost? ak nie, tak tam zajtra zavolaj a zisti ci je to vobec mozne