ferdinan
15.09.16,16:49
kolegyňa je menovaná ako zrš do konca júna2017...teda do konca tohoto šk. r. Aké musí podniknúť kroky, ak už nevládze byť ďalej zástupcom aby s ňou r.š.na budúci školský rok nerátal ako so zástupkyňou? Chce ostať na škole a normálne učiť ako všetci učitelia. Možno, keby to išlo aj okamžite. A nenarobiť problémy ..sebe, škole, je to dobrý pedagóg, ktorého miesto je za katedrou, nie v kancelárii...a vôl, čo urobí všetko, ako najlepšie vie...tak ťahá.
avalik
15.09.16,14:57
ved zajdi za riaditelom, vysvetli mu, ze napr. nezvladas ucit aj vykonavat funkciu zastupcu ... rozumny riaditel, ti vyhovie a urci noveho zastupcu

tiez je mozna pisomna rezignacia na funkciu - tu ale riaditel nemusi okamzite prijat,
informuj sa aj napr. na Ministerstve skolstva, ci na nejakom skolskom portaly.
mimaBe
15.09.16,15:03
Dôležité je vedieť, že v menovacom dekréte musí byť uvedené, že po ukončení menovania za zástupcu, bude vedúci ped. zamest. zaradený na pracovné miesto učiteľa, ak to tam nie je, riaditeľ ti nemusí miesto prideliť alebo ti ponúkne len pár hodín... (závisí to od toho, aké máte vzťahy). Šéfovi písomne oznámiš, že sa vzdávaš ved. funkcie zástupcu riaditeľa, od kedy a to, že žiadaš o zaradenie na pozíciu pedagóga, učiteľa. On ti musí písomne odpovedať ako tvoju žiadosť vyrieši.
expeeert
15.09.16,15:41
Veď možno aj googlil a ako prvý aj druhý link je tam otázka ale z opačného garde na porade. Tak možno preto hľadá odpoveď tu...
buchač
15.09.16,15:48
expeeert

Mne je jedno, to Ti je snáď jasné.
Ja sa len čudujem, že niekoho napadne v tej hlave, že šéfovi LEN povie-oznámi danú skutočnosť.

Nevraviac už o tom, že riaditeľ má zriaďovateľa, takže na základe nejakého lajstra koná.
Alebo sa snáď mýlim ?
ferdinan
15.09.16,17:17
nezabilo by, keby si poznal komplet situáciu...anarchia, držte hubu a krok a buďte radi, že môžete robiť...čo ja poviem...
ferdinan
15.09.16,17:18
takíto bojujú, nie takýto...množné číslo
ferdinan
15.09.16,17:22
a ak je zriaďovateľ jedna ruka s riad. tak potom ...ide o kolegyňu...melie z posledného, píšem v jej mene, neviem, ako má postavený dekrét, zistím, chcem pomôcť
buchač
15.09.16,18:26
ferdinan (Dnes 20:18) takíto bojujú, nie takýto...množné číslo
====================
Pán učiteľ...a Oni na akú školu chodili ?

Písal som v jednotnom čísle...ono len čítať je potrebné vedieť.
Mimochodom...bavíme sa o nejakom probléme a Oni idú pravopis známkovať ? Čistý učiteľ...:rolleyes:

...a neodpustím si poznámku...učiteľ je v podstate určitá diagnóza. V našom vchode je 20 bytov. V nich je cca 7 pedagógov od MŠ po VŠ. Kľudne by som povedal, že každý je svojím spôsobom a svojsky mierne vyšinutý.
;) :D :D :D
avalik
15.09.16,18:53
buchac, vyhlasujes o sebe, ze si velky slovencinar, tu ta niekto upozorni na chybu a namiesto toho aby si minimalne sklopil usi, ked uz nie podakoval za opravu, sa tu zacnes navazat ... citat by si mal ty, lebo pises "takýto bojujú" a to teda v jednotnom cisle nie je
buchač
15.09.16,20:20
avalik (Dnes 21:53) buchac, vyhlasujes o sebe, ze si velky slovencinar, tu ta niekto upozorni na chybu a namiesto toho aby si minimalne sklopil usi, ked uz nie podakoval za opravu, sa tu zacnes navazat ... citat by si mal ty, lebo pises "takýto bojujú" a to teda v jednotnom cisle nie je
=================
Áno mamička, máš pravdu...šak ako vždy. ;)
Takže hodinu slovenského jazyka by sme mali za sebou.

ALE tu ide o niečo úplne iné....na ten pravopis momentálne seriem.
Oni (pán učiteľ) sa miesto toho, aby išli podľa témy a nie podľa pravopisu, tak by Oni mali sklopiť uši a nie sa realizovať v pravopise, ale skôr sa poďakovať za link a sklopiť uši.
ZDORAZNÍM ešte raz, čo je podstatné v tom mojom príspevku...a to je to, že jedinec s vysokoškolským vzdelaním proste nevie, že určité úradné záležitosti sa vybavujú zásadne a iba písomnou formou.

...a neospravedlňuje ho ani to, že koná v zastúpení kolegyne, ktorá melie z posledného.

Zvyšok mám v trubke.
kukučka
15.09.16,21:06
Veď to poznáš, kôň ktorý ťahá, toho najviac bijú. Sám naznačuješ, že vzťahy s riaditeľom školy nemáte najlepšie. Kolegyňa musí sama zvážiť, či sa s ním porozpráva medzi štyrmi očami, alebo vystúpi verejne na porade s tým, že má toho veľa a nevládze. Ak nepochodí, čo je dosť možné, aj rátať s dôsledkami.
Niekedy je zbytočné a vysiľujúce bojovať s arogantným šéfom a v rámci možností radšej odísť, uprednostniť zdravie.
buchač
15.09.16,21:27
ČUDUJEM sa, že ZÁSTUPCA riaditeľa NEVJE svoje povynnosťyi.
Fujtajbl...a takýto bojujú za zvýšenjie platov, takýmto je potrebné zvišyť plati.
Do školy by som naspäť poslal.

Možno tvrdá reakcia, ALE určite pravdivá.
Už len preto, že nie je problém nájsť sy zodpovedajúce ynfo.

https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl
---------------------------
CYTUJEM :
"alebo stačí šéfovy povedať"

Toto ma teda teda fest zabylo... lebo takéto uvažovanie (dá sa vôbec vravjieť o uvažovanie) nie je normálne.
expeeert
17.09.16,15:35
To už aj tu sa mažú príspevky len tak?
buchač
17.09.16,15:46
Neviem, ktorý - ktoré myslíš. Ten svoj som vymazal ja, nakoľko pán učiteľ neuniesol kritiku - viď komentár (pôvodný príspevok) pod tzv. otázkou.

Ofunel sa, nasral sa, miesto argumentácie začal pravopis opravovať.
ferdinan
17.09.16,16:08
Pán učiteľ sa neofunel, ani nenasrdil, pravopis opravuje, lebo je učiteľ. A tu si prišiel po radu na poradu, mysliac si, že sú tu aj odborníci. Takí, čo mu ušetria čas, ktorý by strávil hľadaním odpovede na problém. Ak nevieš pomôcť, buchač, kašli na to, nenavážaj sa a budeš užitočnejší. Nie každý má sto rokov praxe a horu času. Nie každý chce byť identifikovaný na základe spoznania problému. Ďakujem všetkým, ktorí pomohli.
alaya1
17.09.16,17:23
ferdinan - o uvolnenie z funkcie musis pisomne poziadat toho, kto ta do funkcie menoval.