moon666
16.09.16,07:17
Dobre ranko vsetkym poradakom! Potrebujem sa poradit - ake nalezitosti ma mat faktura za predaj tovaru (oblecenie) v SR/do EU/mimo EU od slovenskej s.r.o., ktora je registrovana ako tzv. ciastocny platitel DPH podla §7a z titulu prijatia sluzieb z EU (reklama na google)? Ide o e-shop, tovar odosiela prostrednictvom kuriera.
Podla mna do SR/EU/mimo EU bude mat klasicky nalezitosti podla zakona o uctovnictve + odvolavka na zapis v ORSR, t.j. s.r.o. neuvadza pridelene IC DPH, nevycisluje DPH, neuvadza odkazy na europsku legislativu = fakturuje ako neplatca DPH. Uvazujem spravne? Myli ma, ze ma pridelene IC DPH. Toto cislo by uvadzali na vystavenej fakture len v pripade poskytovania sluzieb do EU, resp. poskytnu ho dodavatelovi sluzieb (google), ktory im vystavi fakturu bez DPH a oni nasledne zdania tuto sluzbu slovenskou DPH. Spravne? Pripadne su nejake ine nalezitosti, ktore by mala mat faktura do zahranicia? Dakujem krasne za odpoved a prajem prijemny piatok!

Ale asi som zadala otazku zle (?), ked mi nik neodpoveda
cloe
18.09.16,14:25
Tak ako píšeš, IČ DPH bude uvádzať len pri dodaní služieb, resp. prijatí služieb do /z/ iného členského štátu. V ostatných prípadoch /dodanie tovaru v SR/ sa firma bude chovať ako neplatiteľ, teda neuvádza ani IČ DPH ani nesmie vyčísliť DPH vo faktúrach. Nezabudnúť na súhrnný výkaz.
moon666
18.09.16,14:45
Dakujem Ti, cloe! A v pripade, ze doda tovar do EU a mimo EU, faktura bude taka ista ako pre SR? Ak som to dobre pochopila, tak IC DPH uvadza LEN v pripade sluzieb (prijatych, dodanych v ramci EU).