Emik27
16.09.16,08:28
Dobrý deň,
prosím o radu.. Zamestnanec nastúpil do pracovného pomeru v auguste. Mám už pri vzniku pracovného pomeru vypočítať pravdepodobný dovolenkový priemer? Ide mi o to, že napr. v septembri pôjde k lekárovi a budem ho potrebovať.. Môj program mi pri vzniku nejaký vypočíta, ale nevie ho určiť správne, lebo ho počíta bez odmien, lebo tie nie sú prednastavené.. Takže v auguste bude mať na výplatnej páske "nejaký" priemer a v septembri by som mu vypočítala tak ako má byť.. ALE! Dovolenkový priemer musí byť celý kalendárny štvrťrok rovnaký!
Ďakujem!
ivka70
16.09.16,06:33
Program ho pocita spravne, nema ake odmeny brat do uvahy, ked pracovnik len nastupil.
Pravdepodobny VZ pocita zo mzdy, definovanej v pracovnej zmluve.
V septembri mu nemozes vypocitat, co chces, lebo stale plati ten pravdepodobny, ktory plati laj pre august, kedze v predchadzajucom stvrtroku neodpracoval aspon 22 dni.
V oktobri sa mu uz vymeriavaci zaklad prepocita sam, kedze v auguste+septembri uz odpracuje viac ako 22 dni.
Emik27
16.09.16,06:57
Áno, ďakujem! Ale pokiaľ viem, že odmeny budú mesačné a určite ich dostane, tak ich do pravdepodobného priemeru zarátať môžem, však?
Tweety
16.09.16,06:59
v auguste ešte nie, pre tento mesiac má ešte pravdepodobný priemer
Emik27
16.09.16,07:00
Prečo nie?
ivka70
16.09.16,07:00
Nie, nemozes, zarataju sa az potom, ked ich dostane. Keby ich urcite mal vzdy dostavat, neboli by to odmeny ale dali by ste ich do zakladnej mzdy.
ivka70
16.09.16,07:01
Preco ni? Pretoze ste mu tak definovali mzdu, riadite sa ZP, par. 134
Tweety
16.09.16,07:02
lebo pre august by klasicky platil priemer za 2 Q a ten nebol, počítaš pravdepodobný, platí to, čo napísala Ivka,
Emik27
16.09.16,07:05
Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú by zamestnanec zrejme dosiahol.. A mesačne dávame zamestnancom prémie (tie sú tiež definované v PZ)..