Miro7171
16.09.16,15:12
Cúvam von z parkoviska,nič mi nebráni,vychádzam z parkovacieho miesta a auto ktoré parkovalo oproti môjmu auto začalo tiež cúvať .naše autá sa tukli,u mňa žiadna škoda,u neho rozbité svetlo.celu vinu hádže na mňa že on mal prednosť a podobne somariny.doklad o nehode poriadne nevypisal lebo sa vraj ponáhľa.pofotil som ja aj on,a odišiel s tým že to mám ja hlásiť ako škodovú udalosť,ze on si bude vymáhať od mojej poistky náhradu škody.ako mám postupovať,ked ani políciu nechcel volať a ja sa necítim byť na vine..???
Martuk
16.09.16,13:19
pokiaľ nie je riadne vypísaná správa o nehode, tak nie je čo riešiť a po druhé, pokiaľ ste sa nevedeli dohodnúť, mali ste volať policajtov. Na základe čoho on tvrdí, že mal prednosť on a nie ty? Čo budeš ty hlásiť, keď ani nevieš poriadne jeho údaje?
Miro7171
16.09.16,13:42
Mám jeho udaje,len ja sa necítim vinný aby som to nechal platiť zo svojej poistky
Martuk
16.09.16,13:52
tak potom ste mali volať policajtov, nech oni rozhodnú. Alebo sa choď poradiť do tvojej poisťovne s tým, že vysvetlíš, čo sa stalo a že sa necítiš byť vinníkom. Uvidíš, čo sa dozvieš.
Jakubec
16.09.16,14:00
Iba k dopravnej nehode, kde nenastala vysoka skoda, kde sa vedia ucastnici nehody zhodnut na vinnikovi a kde nedoslo k zraneniu osoby netreba volat policiu. Kedze ste sa nezhodli na vinnikovi, mali ste volat policiu. Ak by teraz policia vysetrovala nehodu, da Vam obom pravdepodobne pokutu za utek z miesta nehody a moze Vam i zobrat papiere za utek z miesta nehody.
Žabinka
16.09.16,14:25
keď máš jeho údaje tak a necítiš sa vinný, tak ho oslov, že si neurobil chybu a nech to on nahlási a ty si uplatníš škodu z jeho pzp.. tu je ťažko dokázať kto pochybil.. je to len na dohode medzi vami.. a možno má dôvod na to, aby si to nahlásil ty..;)
zk24
16.09.16,14:43
Len ciste zo srandy skus ci on ma platnu pzp ked mal tqk naponahlo. Jeho ecv asi vies

http://pzpvozidla.sk/ako-zistit-kto-mi-sposobil-nehodu
misoft
16.09.16,15:01
Miro7171, keby si mal trochu viacej dôvtipu - ostal by si na mieste a volal policajtov. Prišli by a ty by si len oznámil, že ten druhý odišiel z miesta incidentu, ale máš jeho EČV. A to by už bolo iné tóčo pre neho.
1) Útek z miesta nehody (policajti by si zgustli na ňom);
2) Nespísanie správy o škode, neposkytnutie údajov.
Takže v dôsledku by ON všetko musel platiť - jeho poisťovňa by mu nič neuznala (ak by nemal hav.poist.), navyše, žiadala by od neho i sumu, ktorú by prípadne musela tebe zaplatiť za škodu.

mimotemy
Teraz zisťujem:
Prečo si zakladal opätovne túto otázku? Tu si začal a nedokončil!
http://www.porada.sk/t288858-cuvam-von-z-parkoviska-nic-mi-nebrani-vychadzam-z-parkovacieho-miesta-a-auto-ktore-parkovalo-oproti-mojmu-auto.html
Toto študuj! Opakovanie - matka múdrosti. Mal by si to už vedieť!
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
dmc
16.09.16,15:23
Kedze ste sa ne mieste nedohodli....na riesene ste mali privolat Policiu - nespisali ste Spravu o nehode... kde sa popisuje aj priebeh nehody a kde su obaja podpisany. ....pokial sa citil byt druhy ucastnik poskodeny mal ostat na mieste a dohodnut sa na rieseni a spisat spravu o nehode Takze ak chces naozaj ist na poistovnu.....kludne si mozes tvrdit svoje......... podla mna je to spoluvina....mozete si za to obaja (to je iba moj nazor z napisaneho textu)
bubkoch
16.09.16,15:50
co znamena "poriadne nevypisal" ... tak spísali a podpisali ste spravu ci nespísali ?
pavol54
16.09.16,16:21
Obaja ste vinní:
a, ak nemám dostatočný prehľad prizvem potrebný počet osôb
b, cúvanie z parkovacieho miesta je cúvanie na hlavnú cestu
c, kto stojí nemôže havarovať len vozidlo v pohybe narazí ťažko dokážeš že si v momente nárazu stál
Normálna privolaná policajná nehodovka by vám obom mala pre ukľudnenie a prehlbenie znalostí zákona o cestnej premávke a príslušnej vyhlášky napariť pokutičku
Miro7171
16.09.16,16:37
Ďakujem za rady,,,po rozhovore so známym som prišiel na to že je tam kamera.zavolal som dotyčnému a vysvetlil som mu,že nepodpísal zápis o nehode,a že si vyziadam kamerový záznam od mestskej polície keďže je tam kamera aby určili vinníka nehody..tak dotyčný hneď zmäkol a povedal že si to bude riešiť sám zo svojho havarijného poistenia a zložil...
Oliwa
16.09.16,17:31
Záhradník... ;):D
Tweety
16.09.16,17:33
v tomto prípade obaja záhradníci
Oliwa
16.09.16,17:55
alebo skôr capkovia...