sattelitka
16.09.16,15:08
vie niekto čo je s mojou brezou? je mladá na jar sadená, na listoch má hnedé bodky , a dole na pôde nejaké vysypané akoby malinké granule či čo, tiež hnedé. Zdá sa mi že má možno aj nejaké ovisnuté celé konáre...neviem ako má vyzerať keď rastie ešte mladý strom brezy. Prikladám fotky. DAkujem
korela
16.09.16,14:30
Zalievala si ju najmä počas horúčav? Breza má rada korene mokré, zavlažovať môžeš počas celého roka. Nie je posadená príliš blízko pri susedoch? Ľudia nemajú radi brezy kvôli upratovaniu listov, jahniad, mohla by byť aj likvidovaná vedome, poznám..., čo je to za betón pri jej kmeni?
sattelitka
16.09.16,15:39
no tej vody som mohla dávať viac ..ale čo je to malé drvené ako granule na zemi ?
....utekám ju poliať :-/
korela
16.09.16,16:14
Darovali sme svojej MČ krásnu brezu, zasadená na jar záhradníkmi, chodievala som polievať, nepomohlo, pretože ju posadili do stavebnej sute po stavbe (nebolo vidno). Na jeseň definitívne začala vysychať.
Granuly sú naozaj z dreva?
.
http://www.dreviny.sk/103-breza-ochorenie/
sattelitka
16.09.16,16:36
nie žiadna stavebná suť, aj všade okolo sú rastliny a darí sa im....ani ju nikto neničí , máme ju v strede záhrady. Hlavne tie popadané granulky či čo to vlastne je ma znepokojujú....stále ich pozbieram a o pár dní sú tam znova.