Ekonomka-SR
16.09.16,19:50
Ahojte, chcela by som sa poradit. Mame neskutocne arogantneho a drzeho suseda a ja uz neviem ako na nich.
Sused si posunul oplotenie tak, ze nam z nasho zobral cca 30 m2. Urobil to v case, ked sme uz mali kupeny pozemok, ale sme sa na nom nejak nezrziavali, nakolko sme este nestavali.
Nie je to malo. Na tom pozemku si uz posadil aj stromy. Upozornili nas na to ostatni susedia, ze co urobil, tak sme si zavolali geodeta
a ten urcil vytycenie pozemku s tym, ze vypocital, ze susedia nam zobrali cez 30 m2.
Pri vytycovani bol sused nesmierne arogantny a krical, ze nic nevrati, ze uz tam ma stromy nasadene a ze je to jeho.
Proste ignoroval geodeta. Ked som sa ho spytala na zaklade coho si posunul, nepovedal nic, len krical, ze uz tam ma nasadene stromy a uz je to jeho.
Co mozme urobit? Ked ignoruje geodeta a vytycenie pozemku? DAKUJEM ZA KAZDU RADU.
dmc
16.09.16,18:01
...... stromy vybrat ....plot dat na svoje miesto a cez ten plot tie stromy vratit vlastnikovi. Ake pozicaj - take vrat.
buchač
16.09.16,18:07
Manžela, partnera máš ?
Nosí Pampersky ???
Ekonomka-SR
16.09.16,18:09
TO CO JE ZA ODPOVED S TYMI PAMPERSKAMI?
Ekonomka-SR
16.09.16,18:10
AHOJ, povodne sme tak chceli urobit, ale jeden pravnik mi povedal, ze stromy su majetkom suseda a ze keby sme vyrubali, mohol by zalovat on nas. Aj ked si posadil na nasom pozemku. Je to na hlavu postavene.
dmc
16.09.16,18:12
....ja chapem pravnika a viem o tom....ale ja by som to spravil a s kludnym svedomim by som isiel aj na sud... Ake velke su tie stromy....... obkopat.... aj s korenmi vybrat .,..... a vratit...... :)
buchač
16.09.16,18:17
Nevzrušuj sa hneď...;)

1. Nie je to odpoveď.
2. Sú to dve otázky, na ktoré som nedostal ale odpoveď.
----------------------------
Ale dobre, pokračujem.

Otázka znela v tom zmysle, či Tvoj manžel (partner) nosí Pampersky, lebo sa posral z nejakého debilka a nechal na seba vrieskať ako na malé decko.

Sorry, ja som plienky prestal nosiť vraj dosť skoro...a dúfam, že ich tak skoro potrebovať nebudem.

Ak by na mňa niekto nejak zvýšil hlas, prípadne sa vyhrážal ? Nuž smola ...

Plot by šiel na miesto podľa geodetického zamerania a následne by šli vonku aj tie stromy...

Už rozumieš ???
dmc
16.09.16,18:20
....... pripadne sa moze stat...ze ich odcudzi "neznamy pachatel"....za to ty naozaj nemozes :)
František D
23.09.16,03:14
No napokon asi pomôže len podanie na súd.. Ešte predtým by som ho písomne vyzval aby vrátil ukradnuté, a podal oznámenie aj na políciu. Krádež je vždy len krádež. . . .
. . . A ešte by som doporučil toto aj zdokumentovať - nafotiť, prípadne nakamerovať aktuálny stav a kde urobil geodet značku (ak vymeriaval, vždy nejakú zanechá) a vytyčovací protokol.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Mohol ho stavať aj predchádzajúci majiteľ vášho pozemku. Má o tom doklad, že plot je jeho? Na " podrobnej katastrálnej mape" to bude označené.
buchač
23.09.16,04:45
Pokiaľ sa polícia bude unúvať a vec vyšetrí ?
Pokiaľ sa to dostane na súd ?
Pokiaľ súd rozhodne ?

Dovtedy stromy solídne podrastú a možno aj nieľko krát zarodia.
misoft
23.09.16,11:49
Alebo nedaj bože sa tam náhodou rozleje nejaké svinstvo .... ups ... a bisťu... fľaška s lúhom mi spadla.....
Ekonomka-SR
23.09.16,15:44
ja uz som ich osobne viac krat upozornila, bol aj geodtet, ale stary so svojou skaredou zatrpnutou starou dievkou nechcu vratit pozemok, lebo uz si tam nasadili jablone. Dam podnet na stavebny urad, ci mali povolenie si svojvolne postavit plot na nasom uzemi.
Ekonomka-SR
23.09.16,15:49
v tomto s Vami Buchac suhlasim. Policia to riesit nebude. Na Slovensku je to tak. Aj ked Frantisek ma pravdu, v podstate sa jedna o kradez.
buchač
23.09.16,16:17
Ekonomka-SR (Dnes 18:49) v tomto s Vami Buchac suhlasim. Policia to riesit nebude. Na Slovensku je to tak.
===================
Vymožiteľnosť práva na Slovensku je prakticky nulová...a vravím aj z vlastnej skúsenosti.
Teraz už nejak nemá význam riešiť...ale ak by som sa ocitol v podobnej situácii, ako to bolo pred rokmi ? Nuž, určite by som fest pritvrdil ... ale už nezmením.

ALE ak by som sa v podobnej situácii ako Ty teraz ?
Budem sa opakovať, viď vyššie koment.
Proste a jednoducho si niektorí jednotlivci doslovne pýtajú to riešenie podľa..."Na veľkú dieru hrubá záplata".
misomiso
23.09.16,18:17
Vlastnicke pravo k tym stromom si nemoze uplatnovat ani teoreticky. Evidentne mate zleho pravnika. Ma od tych stromov blocky ze ich kupoval? Ma dokaz, ze ich sadil on? Niektorym prvnikom na tych skolache evidentne vymyli, mozgy. Inak by nemohli trepat take somariny.
Ekonomka-SR
23.09.16,20:38
dakujem Misko za odpoved. Urcite sa moze aj pravnik mylit. Neznamena, ze ked je pravnik, že zjedol vsetku mudrost
Len samy si tazko posunieme plot ked maju vkuse pusteneho krizeneho pitbula.
bettylou
23.09.16,22:31
škoda, že sa neviete dohodnúť, možno na tom pozemku chcete niečo iné, ale keby jablone ostali a úrodu by ste užívali spoločne, to je asi nad ľudský pochop
expeeert
24.09.16,05:22
no to s tým lúhom alebo iným svinstvom by som teda na svojom pozemku alebo v blízkosti neho nerobil...
pavol54
24.09.16,07:58
Tvoj priestor si na základe geo zamerania môžeš ohradiť kedy chceš, stromy musíš nechať až do rozhodnutia súdu tam kde sú (je to jeho majetok), Súd požiadaj o vydanie predbežného opatrenia a ak sa nechce sused po dobrom treba dobrého právnika ten ho na svojich trovách poriadne vydojí. Ale myslím si že už len podanie na súd a predtým výzva právnika na vypratanie priestoru bude dosť dobrým signálom
misoft
24.09.16,14:09
A prečo? Na SVOJOM pozemku môžem robiť všetko čo mi zákon nezakazuje - a že "som nemehlo" a sa mi to vykĺzlo?....Čo mi urobia? Zavrú, potrestajú, roznesú na kopytách?
pavol54
24.09.16,15:16
duški, ak tam nebol plot bude tvrdiť že to bolo v dobrej viere že je to jeho a preto tam stromy vysadil. no ak bude tvrdiť že tam vysadil nejakú jedinečnú odrodu ktorej cena je neviem aká, tak by som čakal na rozhodnutie súdu, ktorý by mal nariadiť vyprázdnenie pozemku Chyba bola v nedôslednosti pri obhajovaní vlastného práva čo sa vždy v budúcnosti vráti
afrikánka
24.09.16,15:40
Jednoznačne sa musí preukázať dokladom o zakúpení jedinečnej odrody, alebo akéhokoľvek stromu s uvedenou sumou....ak nemá, má smolu. Takisto môže i Ekonómka-SR tvrdiť, že stromy si vysadila ona na svojom pozemku...ale to zrejme neurobí. A psicu by som pomaly podplácala...kusmi dobrej žraničky....aby nebola až tak útočná....potom by som si presadila svoje právo na pozemok. Nech sa súdi sused, ale myslím, že si dobre rozmyslí a bude držať h..., !!!
pavol54
24.09.16,17:40
ja som len chcel poukázať na to že ak sa s vychcancami nedá dohodnúť, lebo si môžu navymýšľať X dôvodov, potom musí rozhodnúť súd, jedinečné odrody sa nekupujú tie sa vytvárajú napríklad jedinečná krajová odroda získaná niekde na starej medzi a treba čakať roky kým zarodí a nikto z odborníkov pokiaľ nevidí úrodu nedá stanovisko.
afrikánka
24.09.16,17:49
Myslíš, že ten starý ujo by bol taký fajnšmeker? Takto dopestované odrody kolujú medzi šľachtiteľskou elitou...a sú poriadne vzácne.
expeeert
25.09.16,11:16
Misoft, preto, lebo si predsa svoj pozemok nezničím nejakým svinstvom, zvlášť, ak niečo na ňom pestujem...
pavol54
25.09.16,11:45
kvôli izolačným vzdialenostiam ich môže pre šľachtiteľa pestovať kde kto (ale to len na okraj )
Ice dive
25.09.16,12:13
"treba dobrého právnika ten ho na svojich trovách poriadne vydojí" no pozor na takéto vyjadrenia, lebo ťa niekto zoberie aj vážne... pri súde síce súd prizná úspešnému kandidátovi trovy konania, ale honorár právnika sa priznáva do výšky stanovenej vyhláškou... t.j. ak si zoberie "dobrého" právnika a ten si vypýta za svoje služby 5000 € tak určite protistrana na trovách 5000 € platiť nebude, ale zaplatí len úkony, ktorých výška je stanovená vyhlášku...