demeter
16.09.16,20:09
Chcem sa spýtať,spoluvlastníčka pozemku mi doniesla prečítať zmluvu o rozdelení pozemku a treba ju podpísať ,ona ju už podpísala na obecnom úrade a má aj overený podpis a je tam už aj pečiatka , že som bol ten podpis overiť aj ja na pečiatke sú moje údaje a aj číslo občianského preukazu ktoré som im nedal a ja som zmluvu ešte nepodpísal je to správne.Ďakujem!!!
ivka70
16.09.16,18:13
ivka70
16.09.16,18:15
Kedze pri overovani je potrebne dat podpis aj do knihy na matrike, zober zmluvu a chod podat trestne oznsmenie pre falsovanie uradnych dokumentov a zneuzitie osobnych udajov.
Matrikarka by mala kvoli tomu prist o zamestnanie.
Chces to tak?
dmc
16.09.16,18:17
Pracovnicka obecneho uradu overila tvoj podpis .......hoci kolonka je prazdna ? ...... Ouuuu... asi by som navstivil pracovnicku a hned potom jej nadriadeneho.....
demeter
16.09.16,18:23
Ďakujem za odpovede dal som to preto znovu lebo mi nikto neodpovedal.
ivka70
16.09.16,18:40
Na to staci nabuduce pridat napriklad komentar a posunie sa to dopredu.
aenri
20.09.16,16:11
takto to chodi na matrike :D, overovanie podpisov za jednotku, ani podpisat sa nemusis.

Este doplnim - kontrolu overovania podpisov na obci vykonava prislusny okresny urad v sidle kraja podla miesta obce, kedze ide o preneseny vykon statnej spravy. Takze urcite nic nepodpisovat a rovno staznost na okresny urad a trestne oznamenie na policiu za sfalsovanie verejnej listiny, peciatky/pokus o podvod.
Terezia13
20.09.16,19:38
to chce kľud a správne to nie je......za prvé je potrebné ísť na úrad, kde overili zmluvu, najprv riešiť so zamestnancom, musí to vysvetliť, zamestnanec má svojho nadriadeného, ak to patrične nevysvetlí, je potrebné to riešiť cez neho.podľa tohto tam nebolo ani overené splnomocnenie na zastupovanie v tejto veci, aj to je potrebné zistiť, či nebolo sfalšované splnomocnenie na zastupovanie v tejto veci
branislavp
22.09.16,04:09
Terezia13, to, čo popisuje demeter skutočne sa jedná o sfalšovanie verejnej listiny. Nech sa tým zaoberajú kompetentné orgány a celú vec nech dajú na poriadok. Nech sa vyčistia úrady od nezodpovedných zamestnancov, ktorí si nevážia, že sú zamestnaní v tejto dobe a dovolia si robiť nezákonné praktiky. Obecný úrad nie je súkromná firma, ale aj v súkromnej firme si vlastník nemôže robiť čo chce, "mal" by poslúchať zákony.
branislavp
22.09.16,04:42
Nie, nie je to správne, demeter. Jedná sa o zneužitie právomoci zamestnanca na obecnom úrade Taký zamestnanec, ktorý si toto dovolil, by mal byť okamžite zo zam,estnania vypoklonkovaný. Však takýmto falšovaním by človek mohol prísť aj o dom, alebo by na človeka mohli našiť také veci, že až by človek mohol zostať po mostom-bezdomovec. demeter, keď by mali overiť Tvoj podpis, to Ty musíš byť osobne na obecnom úrade, pred pracovníkom obecného úradu sa musíš podpísať na zmluvu a aj do knihy, ktorú vedie obecný úrad, kde je to poriadne zaprotokolované, ešte aj pod konkrétnym číslom, ešte je v tej knihe zapísaný aj dôvod overenia Tvojho podpisu, to že sa jedná o konkrétnu zmluvu.
A možno je to nová sila na úrade, ktorá urobila takýto kotrmelec-chybu a nič tým zle nechcela urobiť...... to už musíš Ty vedieť.
Oliwa
22.09.16,12:44
Nová sila, stará sila... každopádne "to je sila"...
Oliwa
22.09.16,12:50
Súhlasíš vôbec s rozdelením pozemku?
Najprv si mal dostať na prečítanie návrh zmluvy.
V prípade Tvojho súhlasu si mohol dať k dispozícii svoje osobné údaje dôveryhodnej osobe, ktorá zmluvu písala.
A potom spolu so spoluvlastníčkou zájsť na matriku, kde by ste po predložení OP a overení totožnosti boli zmluvy podpísali.

Každopádne si minimálne pýtať vysvetlenie:
- od spoluvlastníčky, odkiaľ získala Tvoje osobné údaje
- od tety na matrike, na základe čoho overila Tvoju totožnosť