Valcake
16.09.16,23:17
Neviem pridať obrázok do žiadneho profilu cez tablet ani cez smartfón. Dá sa iba písať. Cez PC nie je problém. Kde robím chybu?
avalik
17.09.16,05:05
Len ru na porade alebo aj na inych strankach?
Valcake
17.09.16,09:45
Áno, len tu na porade...skúšala som aj formátovať a cez ( stromček) ikonu lenže tam pýta url.adresu a ja by som chcela tak ako cez PC ..kopírovaním...tie obrázky čo už mám stiahnuté do tabletu, smartfónu...dík za radu
Valcake
17.09.16,09:58
..napr. ani pri blahoželaniach...viem iba písať, ale chcela by som aj obrázok...
avalik
17.09.16,14:26
Pridavam foto klikam na spinku priloha, foto nie formatovat, vyskoci Pridat subor, kliknem, z ponuky vyberam dokument a vyberiem obrazok ulozeny v mobile - ale dovoli mi to len moje fotky, nie stiahnute obrazky

Doplnenie:
Uz som sa cez upravu a pridat dostala znova k pridaniu suboru cez dokument, ked mi ponuka obrazky z fotaku, kliknem na ovladacie tlacitko spat na mobile (u mna dole vlavo) ... dostanem sa do ponuky inych adresarov, vyberiem pozadovany obrazok aj ho stiahnem ale nedovoli mi zavriet okno a teda sa vratit do editacie

Ja mam zase problem, ze cez mobil viem napisat na sutak, na tablete nie - pisem, odoslem a v sutaku nic :(
avalik
17.09.16,14:51
tak nakoniec to predsa dalo aj ked som v editacii nevidela prilozene obrazky
lujza.j
17.09.16,14:55
Ani ja..ak urobim foto ja na mobile...neviem ho tu prilepit....ak mi decko posle obraščok...ten mi ide....
Valcake
17.09.16,15:08
OK...pridávam foto- kde je v PROFILE spinka? ...no chcem sa ti obrázkom poďakovať do profilu( z tabletu,smartfónu)..na PC ide kopírovaním
Žabinka
17.09.16,15:13
podarilo sa mi do obedov dať obrázok cez mobil.. ale ja fotím s vysokým rozlíšením, a ešte som neprišla na to, ako obrázok zmenšiť, inak ho nenačíta..
Žabinka
17.09.16,15:14
ale v profile spinka nie je, tam sa to takto asi nedá..
Valcake
17.09.16,15:16
IBA do PROFILU nejde...no veeeeď
lujza.j
17.09.16,15:18
Zabka ja rovnako....
Valcake
17.09.16,15:24
Tzn...ak chceme blahoželať obrázkom, treba otvoriť NB..naštartovať- urobiť to, vypneme, zabudli sme na niečo ...opakovať....hm...nie je to na hlavu?...alebo chcem veľa??
misoft
17.09.16,15:59
Do profilu sa nedá pridávať svoje foto, zo zariadenia, na ktorom sa píše, len z URL adresy. Ani na mobile, tablete, PC. Ak chcete také niečo pridať, musíte tento obrázok ULOŽIŤ na serveri porady, do svojho albumu a potom použiť URL adresu tohto uloženia, v albume si fotku nájdete a tam sú uvedené adresy pre vkladanie do príspevkov.
Valcake
17.09.16,16:08
Díky..práve o tom som písala na začiatku-svoje foto = žiadne foto..URLadresa, ale na PC sa dá kopírovaním ... nemyslím iba na svoj obrázok z albumu. To platí iba pre tablet
buchač
17.09.16,16:16
Žabinka (Dnes 17:13) podarilo sa mi do obedov dať obrázok cez mobil.. ale ja fotím s vysokým rozlíšením, a ešte som neprišla na to, ako obrázok zmenšiť, inak ho nenačíta..
============================
Hm...neviem, aký máš mobil, ale v Chujaveji to ide podľa :
1. Otvoríš obrázok
2. Klikneš na neho - vybehnú malinkaté ikonky
3. Klikneš na "Upraviť" - vybehnú ďalšie ikonky
4. Klikneš na "Orezať" - vyjdú rôzne pomery strán
5. Klikneš na svoju voľbu
6. Alebo druhá varianta
a. Klikneš na "Orezať" - zjaví sa tiež taká mriežka
b. Potiahnutím strany alebo rohového bodu si upravíš fotku na daný rozmer

7. Po ukončení klikneš na "Fajku" ktorá je v pravom hornom rohu.
8. Skontroluješ fotku a keď nie si spokojná, postup opakuješ.

Doporučujem toto vyskúšať na nejakej fotke, ktorú spravíš len tak...
Žabinka
17.09.16,16:19
voľbu orezať viem použiť, ale tam nepíše pixle, takže len od oka.. teda u môjho sony xperia z3.. len myslela som niečo také ako automatická zmena veľkosti ako keď pridávam obrázok do mms alebo emailu.. možno je taká voľba v mobile, ale zatiaľ som ju nenašla..
misoft
17.09.16,16:22
Valcake - v podstate... máš pravdu čiastočne - Copy, lenže sa to tiež ukladá na serverc Porady a je to v tvojom albume pre nezaradeného foto. Vtip je v tomto, že foto MUSÍ byť fyzicky prítomné na serveri, aby to vedelo, odkiaľ vložiť - z počítača, tabletu, mobilu ako zdroja to ťahať nevie.
avalik
17.09.16,16:30
buchac zmensit velkost suboru, nie orezat

zabinka, stiahni si nejaky fotoeditor, po otvoreni obrazka v nom, ho daj exportovat, tam urcis kvalitu fotky = velkost suboru alebo v niektorych ponukne aj zmenu typu suboru
Valcake
17.09.16,16:30
Áno presne ako píšeš...misoft..bolšaja technika.hi,hi
misoft
17.09.16,17:05
Vidím...... dobré...... podarilo sa..... :D