marions
17.09.16,10:08
Pracovala som vo firme, kde vedúci nikdy nemal čas, alebo tam nebol. Dosť často som podpisovala namiesto neho rôzne veci, rôzne výkazy, faktúry a napr. aj zmeny pracovných zmlúv na jeho požiadanie. O všetkom vedel a vlastne mi to kázal. Viem, že to nebolo správne a nemala som ho poslúchnuť, ale so všetkým čo som podpísala súhlasil, nič som nepodpisala bez jeho vedomia a za jeho chrbtom. Teraz na mňa podal trestné oznámenie /iba so súkromnej pomsty/, že som falšovala dokumenty a on s tým nesúhlasil.
Myslíte, že to bude pre mňa veľmi zlé? Mám z toho strach. Ako to môže najhoršie dopadnúť pre mňa? Ako sa mám brániť ? Keď dokážem, že to bola bežná dlhoročná prax, pomôže to? Nemal to teda dávno oznámiť, alebo ma vyhodiť, keď s tým akože nesúhlasil ?
Mohol by ma niekto upokojiť niečim? Alebo je to jednoznačne moja vina, čo teraz uznávam, ale v minulosti som si to vôbec neuvedomovala.
buchač
17.09.16,11:05
Ale šak vyčkaj, ako sa to vyvinie.
Osobne si síce nemyslím, že nejak pochodí s tým obvinením.
Také niečo by musel dokázať - čo síce nebude problém, veď to aj Ty priznávaš.

ALE jednoznačne by musel preukázať, že firme vznikla nejaká škoda, manko, personálne problémy.

Po skončení súdu s negatívnym výsledkom sa môžeš zrealizovať následne TY.
Trestný zákon pozná §§§ (nechce sa mi konkrétne hľadať), na základe ktorých by si prišla kľudne na tom odškodnení k celkom peknej sumičke...;)
Mária27
17.09.16,11:24
Veď ti to prikázal a vyhrážal sa ti vyhodením, ak ho neuposlúchneš, nie? ...
marions
17.09.16,11:43
Ďakujem za ukľudnenie, trošku mi to pomohlo...ja som tam robila 20 rokov tak sme si dôverovali, ale mal konflikt s mojim terajším priateľom, ktorý tam tiež pracoval a dal mu neoprávnené okamžité zrušenie pp. Súd prehral samozrejme a ešte predtým sa vyhrážal, že ak to nestiahne podá na mňa trestné oznámenie za falšovanie podpisov. Tak to splnil. Ja mám síce svedomie čisté a nič som nesfalšovala, ale teraz môže tvrdiť, že som to robila bez jeho vedomia.
Namiesto poďakovania s darčekom za 20 rokov práce pre neho som dostala ako darček predvolanie na kriminálku. Tak mám strach čo si vymyslí.
marions
17.09.16,11:50
Nikdy nepochopím ľudí, ktorí chcú nevinným len tak ublížiť s ješitnosti, alebo z pomsty inému. Viem, že som urobila veľkú chybu, už to späť nevrátim, ale bolo by smutné, keby som ja bola potrestaná. Toto bude poučenie do budúcnosti pre mňa aj pre všetkých najivných a dôverčivých ľudí, čo si myslia, že všetci ľudia majú rovnaké zmýšľanie ako ja, že účty sa vybavujú medzi sebou nie ubližovaním najbližším. Je to nízke a choré. Len dúfam, že to tak budú vidieť aj ľudia, čo to budú riešiť.
Držte mi palce nech mi to v rámci možností dobre dopadne, lebo už 2 dni nejem, nespím a rozmýšľam, aká som bola hlúpa.
Mária27
17.09.16,11:59
Akože si to robila bez jeho vedomia, veď keď to nerobil on, čo by to robil nejaký duch? Prečo by sa o o to nezaujímal skôr? Môže byť len jediný dôvod, že ti to prikázal.
Mimochodom, ako píše buchč, trestné oznámenie sa zastaví ak nejde o trestný čin. Trestný zákon hovorí:
§ 8 Trestný čin
"Trestný čin je protiprávny čin, ktorého znaky sú uvedené v tomto zákone, ak tento zákon neustanovuje inak."
Trestné činy sú vymenované od § 144 - skús tam nejaký nájsť, čo by na teba mohol našiť.
Ale môžeš si trestný zákon prečítať celý, ukludníš sa ešte viac, Rozklikni si ho tu:
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2005/300/20160701
marions
17.09.16,12:04
Áno, povedal mi podpíš to... ale ja nie som nesvojprávna. Nemala som, teraz to už viem, len už je asi trocha neskoro.
marions
17.09.16,12:07
A k tomu, že som to robila bez jeho vedomia: ja som pred dvoma rokmi podpísala zmluvu, na korú sa každý mesiac dva roky posielali výplaty a majiteľ firmy si to nevšimol. Zdá sa Vám to normálne?
Mária27
17.09.16,12:07
bežná prax
marions
17.09.16,12:14
bežná prax že si nevšimol, že sa mu vypláca určitá suma?
marions
17.09.16,12:15
Ďakujem za link. Môže to byť: § 221 Podvod, § 226 Neoprávnené obohatenie. Už ani čítať nejdem. :)
Mária27
17.09.16,12:16
bežná prax vedúcich, že prenášajú svoje povinnosti - aj s právami - na zamestnancov. A nechovaj sa ako žalobca ale ako obhajca. - nehovor o tom, čo je proti tebe.
dmc
17.09.16,12:34
pri podvode ako aj neopravnenom obohateni (ktore si spominala) musi vzniknut skoda a ty musis konat v umysle skodu sposobit. Idealne by bolo ak by si mala na prikaz od sefa...alebo na to ze s tym suhlasil (aj jednotlive ukony) mala svedka.

Pre trestnost cinu sa okrem inych vyzdauje aj naplnenie oblikatornych(povinnych) znakov- subjekt, subjektivna stranka, objekt a objektivna stranka. Akonahle niektora chyba - nejde o trestny cin.

Policia pravdepodobne vykonava setrenie po podani oznamenia a je dost mozne ze vec odmietne.....alebo zastavi. Treba pockat na priebeh setrenia a informovat sa.

"Nejhorsi je smrt z vydeseni"
veronikasad
17.09.16,12:47
Podpisovala si dokumenty svojim menom alebo si falšovala podpis vedúceho ?
marions
17.09.16,13:10
Ďakujem, tak počkám, ani mi nič iné nezostáva. Trochu ste ma upokojili. .A ten citát nemá chybu.
marions
17.09.16,13:11
Ďakujem, budem sa snažiť
marions
17.09.16,13:16
práveže vedúceho
marions
17.09.16,14:44
čítala som že falšovanie verejnej listiny by nemalo by sa nemalo týkať podpisu faktúr alebo zmlúv. Dobre som pochopila?
misoft
17.09.16,14:50
Ešte keby si tak zohnala nejakého svedka, ktorý by bol pri tomto, ako ti niekedy prikázal, že to máš podpísať za neho, tak si v suchu.
Mária27
17.09.16,15:24
v tých paragrafoch je vždy podmienkou škoda - spôsobila si ju?
marions
17.09.16,18:15
nespôsobila, ale on môže tvrdiť opak
branislavp
22.09.16,20:24
marions, a ako to, že šéfovi to doposiaľ nevadilo to podpisovanie v jeho mene, až teraz sa prebral zo spánku - asi ...... A desiatky rokov mu to vyhovovalo.. Toto jednoduché a pravdivé treba použiť. Však vedúci Ťa nahovoril, sám na tie podvody, tak si zľahčoval svoje šéfovanie a teraz Ťa chce potopiť. Za tie roky určite poznáš jeho neduhy, ktoré robil, aj tým sa bráň.
bodliak
23.09.16,04:50
Niekedy treba otočiť kartu aj taktiku.
Tvoj podpis nájdu na stovkých dokumentov za posledných 20 rokov. Podpisovala si ho na jeho žiadosť 20 rokov, keď nestíhal, keď nebol prítomný, keď zabudol.
Falšovala si ? Ak to boli pracovné zmluvy, to tam 20 rokov pracovali ľudia, o ktorých nevedel ? Nikdy ich v práci nestretol ? A nevedel, že majú podpísanú pracovnú zmluvu ? Sprostosť.
To chce tvrdiť, že na to prišiel až teraz ? Nikto mu neuverí.

Povedal by som, čím viac Tvojich podpisov nájdu, tým lepšie pre Teba.


Čím dlhšie sa to dialo, tým ťažšie bude tvrdiť, že o tom nevedel. Podľa mňa sa s chladnou hlavou dá dokázať, že to vedel viac ako 5 rokov.
Ak o tom vedel, prečo podal trestné oznámenie až teraz ? To sa ľahko dá do súvisu s prehratým sporom s Tvojim priateľom.
A prečo si to robila ? No lebo Ťa vydieral, že inak prídeš o robotu. A z obvinenia falšovania máme vydieranie v opačnom garde.
marions
23.09.16,07:45
No práve......je to kruté. Bola som na tom vypočúvaní... jeden bol zlatý, druhý drzý. Za každú cenu mi chcel dokázať že som podvodník a kriminálnik. Ja som sa priznala, lebo v prípade opaku by ma čakali grafológovia, súdy a ťahanice.... Neurobila som žiadnu škodu, nespreneverila som žiadne peniaze, nič nebolo bez jeho súhlasu.... tak uvidím, ako to dopadne. Ak bude taký drzý, že bude tvrdiť opak, alebo sfalšuje dokumenty alebo iné podvody, nechám to na jeho svedomí. Ja ho mám čisté. Idem to brať z tejto stránky. Čo najhoršie sa mi môže stať? Zatiaľ som si len rozcuchala trochu svoje zdravie, ak to nebude nič horšie, tak to prežijem. Tak držte palce, budem informovať, ako to dopadlo. Ja len dúfam, že aj policajti sú ľudia a pochopia, kde je pravda. A ak nie, tak mi asi prinajmenšom zoberú licenciu, alebo ma odsúdia na 2 roky? Aj to hádam prežijem. Ale jeho svedomie isto zožerie
branislavp
23.09.16,09:02
marions, jeho svedomie nezožerie, lebo ho nemá, preto tak koná.
dmc
23.09.16,11:09
na aku zapisnicu ta vypocuvali - co si podpisovala ?
bodliak
23.09.16,11:12
"jeden bol zlatý, druhý drzý" je klasika. Budú sa Ťa snažiť nachytať pri klamstve, takže ak budeš hovoriť pravdu, nemajú šancu.
Bolo to na jeho žiadosť, prípadne na príkaz pod hrozbou straty zamestnania.
veronikasad
23.09.16,18:03
akú licenciu by ti mali zobrať ?
Dáša_
23.09.16,18:11
no však skús z inej strany - nech sa teda na daňovom prizná, že nepodal žiadne daňové priznania. za tie roky to bude pokút a pokút :D
marions
24.09.16,05:47
Ďakujem za podporu. A to je pravda, mal by teraz obehnúť všetky inštitúcie a priznať sa, že nepodával žiadne výkazy ani daňové priznania, nech mu napočítajú pokuty za nepodanie :D
A myslela som živnostenský list, nie licenciu.
marions
24.09.16,10:40
Ďakujem. To sa dá dokázať nie ale aj 15 rokov, moje podpisy sú všade. Len nie som nesvojprávna. Ale trestné oznámenie mal podať pred 15-10-5 rokmi, to je pravda. A robila som to, aby som mu ušetrila čas. Toto som si nezaslúžila.
marions
25.09.16,07:39
joooooj takých svedkov za 16 rokov by som mala koľko by som potrebovala.
misoft
25.09.16,09:00
Tvrdiť môže.... ale či aj dokáže.... lebo ak nie, čierny Peter bude u neho ..... ak sa celej afére mu to vrátiš s TO na neho pre ohováranie, krivú výpoveď.....