transporti686
18.09.16,18:47
Ahojte, chcel by som Vás poprosiť o radu. Rozmýšľam nad jednou vecou už nejaký čas, ale nejak sa mi nedarí prísť na to, ako to urobiť, resp. nápady nejaké prišli, ale nezdajú sa mi dobré. Potreboval by som nejakým spôsobom zaliať okraje materiálu zalievacou polyuretánovou živicou. Predstavte si, že máte dva štvorce 20x20cm dajme napr, že papiera, aj keď je to niečo iné a hrúbka toho plátu je tak 0,5 mm, tieto pláty sa medzi sebou na okrajoch zlepia, čiže sú zlepené, no potreboval by som ich už zlepené spolu zaliať na okrajoch zhora aj zdola živicou a aby aj okraj zboku, čiže tá tenká hrana bola zaliata. Otázka znie, ako to spraviť? Moc ďakujem za prípadné rady.
buchač
18.09.16,17:11
...resp. nápady nejaké prišli, ale nezdajú sa mi dobré.
-----------------------------
To znamená aké ???
===================
Predstavte si, že máte dva štvorce 20x20cm dajme napr, že papiera, aj keď je to niečo iné
-----------------------------
Predstavivosť by som síce aj mal, ALE zalievať živicou (alebo niečim iným) je fakt niečo INÉ.
Daj presne a konkrétne, o aký materiál ide, lebo inak je to o ničom.

Ak sa jedná o papier, tak si nechaj zalaminovať tie kusy do jednej fólie a budeš to mať rovné.
Dáša_
18.09.16,17:16
polyuretánová živica je to isté ako epoxidová živica? S tou som pracovala, ale tam je problém, že potrebuje pevné okraje, inak sa dosť rozlieza. Na druhú stranu, pri schnutí vytvára akokeby taký kopček (krásny obrázok povrchového napäatia). Skúšala som tým natierať papierovú krabičku - teda vrchnáčik. šlo to celkom fajn, len sa nedalo tú živicu dotiahnuť až úplne do kraja, lebo mala tendenciu stiecť dole
buchač
18.09.16,17:27
polyuretánová živica je to isté ako epoxidová živica?
=================
Nie, nie je to to isté.
Polyuretánová živica je jednozložková a epoxy je dvojzložková.
Aj použitie je rozdielne, nakoľko vlastnosti sú iné.
Dáša_
18.09.16,17:47
aha, tak potom sú moje skúsenosti na dve veci :)

Vďaka
sosak
19.09.16,06:31