stefaneli1
19.09.16,10:59
Pracoval som ako vodic sanitneho vozidla 8 rokov.Od septembra som odisiel lebo za mzdu 500eur nebudem riskovat svoje zdravie a zdravie pacientov.Mam mnozstvo ponuk ako vodic ci uz doma alebo v EU ako vodic kamionu.Lenze mudre hlavy si vymyslely ze je treba kkv a dalsie nalezitosti.Nie je to polozka lacna preto sa pytam da sa to dosiahnut aj cez urad prace? lebo vsetky papiere stoja okolo 1000eur co je dost velka polozka.Ma niekto konkretne navrhy ako pomoct?
buchač
19.09.16,09:37
Dva kroky :

1. Vloženie výrazu "KKV" do googla...vyskočí toto
https://www.google.sk/search?q=kkv+%C3%BArad+pr%C3%A1ce&client=opera&hs=JtI&channel=suggest&oq=kkv+%C3%BArad+pr%C3%A1ce&gs_l=heirloom-serp.3...32556.43974.0.45194.13.7.0.6.0.0.402.759. 0j2j4-1.3.0....0...1ac.1.34.heirloom-serp..12.1.189.-rxS_tONr8Q

2. Kliknutie na určitý link
https://forum.autobazar.eu/urad-prace-pomoze-pri-ziskani-kkv-t64247.html
Kde tomas880 píše :

"Zdravim všetkych, ktory nevedia ako sa dostat ku KKV ak nemaju na to z vlastnej penaženky. Včera som bol na urade prace, a napadlo ma či su nejake prispevky ak nie v celej sume tak aspon nejakej.Pani vravi ,že ona nevie ale poslala ma k inej ,ta čo to ma na starosti, opytal som sa jej ako je to s prispevkami a povedala,že pri dodržani určitych podmienok to zaplatia a to cele školenie,sice len kurzovne co je v mojej situacii 600€ povodne som chcel platit sam kedže momentalne nepracujem a všade to už pomaly vyžaduju. skušky si budem platit sam je to 100 € + - . tato informacia mi vylepšila den a to dosť. Ak by šiel niekto tuto moznost využit je potrebne dokumenty co vam daju doniest 14 kalendarnych dni vopred.spätne sa to vraj neda ak ste už kurz začali.Podmienky vam vysvetlia na urade."

3. Kliknutie na stránku Úradu práce, kde :

V prípade, ak si zabezpečím ako uchádzač o zamestnanie sám vzdelávací kurz, aké náklady mi úrad preplatí?

V prípade ak priamym dôsledkom absolvovania konkrétneho vzdelávania a prípravy pre trh práce, ktoré Vám nemôže zabezpečiť úrad a ktoré ste si zabezpečili z vlastnej iniciatívy, je nástup do pracovného pomeru k zamestnávateľovi na výkon pracovnej činnosti, resp. začatie vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti, úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Vám na základe podpísanej dohody uhradí náklady na vzdelávanie a prípravu pre trh práce zabezpečené z Vašej vlastnej iniciatívy do výšky 100 % oprávnených nákladov, najviac však v sume 600,- EUR. Podmienkou úhrady nákladov je tiež to, že Vám úrad práce, sociálnych vecí a rodiny nezabezpečil vzdelávanie a prípravu pre trh práce v období 12 mesiacov pred začatím vzdelávania a prípravy pre trh práce, ktoré ste si zabezpečili z vlastnej iniciatívy a že Vám uvedený príspevok na vzdelávanie a prípravu pre trh práce zabezpečené z vlastnej iniciatívy nebol poskytnutý v posledných troch rokoch pred podaním žiadosti.
http://www.upsvar.sk/prispevky/sluzby-zamestnanosti/prispevky-pre-obcana/vzdelavanie-a-priprava-pre-trh-prace/v-pripade-ak-si-zabezpecim-ako-uchadzac-o-zamestnanie-sam-vzdelavaci-kurz-ake-naklady-mi-urad-preplati.html?page_id=261175&urad=231992