mondes
19.09.16,20:54
Ahojte, prosím Vás o radu. Klient má autoservis v priestoroch, ktorých je ešte s jedným kolegom vlastníkom. Do N si dáva energie, vodné stočné at´d. Nie som si istá, či si môže dať do N aj daň z nehnuteľnosti za tieto priestory, ak ich nemá v obch. majetku. Myslím si, že ak to nemá v OM, tak daň z nehnuteľnosti je VNZD. Uvažujem správne? Srdečná vďaka.
mondes
20.09.16,05:41
Priestor, kde môj klient prevádzkuje autoservis vlastnia dvaja spolumajitelia. Jedným z nich je tento môj klient. Takže autoservis prevádzkuje vo vlastných priestoroch. Avšak ten priestor nemá v obch. majetku firmy, je to jeho súkromné vlastníctvo.

Teda môže si dať daň z nehnuteľnosti do VOZD? Ďakujem. :)
Tweety
20.09.16,06:24
ak ho má vyňatý ako nebytový priestor, tak by som dala pomernú časť
Žabinka
20.09.16,06:33
ja som to pochopila tak, že to vlastní ako občan, ako keby si to prenajímal sebe vlastnej SZČO, a nemá to zaradené majetku.. a pravdepodobne nejde o bytové priestory, keď sa píše o autoservise.. takže platí pravdepodobne ako pri prenájme bytu, nezaradeného do obchodného majetku, čiže len výdavky na riadnu prevádzku nehnuteľnosti, ako sú napr. výdavky na energie vrátane výdavkov na ostatné služby..do daňových výdavkov si nezahrnie napr. ani výdavky na poistenie nehnuteľnosti a daň z nehnuteľnosti..
ale to je len moja teória..
mondes
20.09.16,06:43
Áno, presne takto to bolo aj na stránke FS, :) ale nebola som si istá, pretože tam sa jedná o prenájom. Volala som na FS, tak mi to tiež (aj keď nie s veľkou určitosťou) takto potvrdili. Ďakujem krásne a prajem krásny deň.