marlenka7
20.09.16,15:15
Ahojte poraďáci, prosím poraďte serióznu personálnu agentúru na sprostredkovanie práce do Nemecka.
lujza.j
20.09.16,13:21
Naco ti je agentura....pracu si najdes aj bez nej....
marlenka7
20.09.16,13:24
poraď ako? Neviem plynule po nemecky.
ivka70
20.09.16,13:25
Co tam chces potom robit?
marlenka7
20.09.16,13:32
Zdokonaliť sa v NJ a niečo si aj zarobiť.
lujza.j
20.09.16,13:35
Hmmm...tak to je problem......lebo ked nevies rec vzdy ta niekto odzube....kedze nevies co podpisujes/prac.zmluva a pod.,/...pripadne naco mas narok...
lujza.j
20.09.16,13:41
V prvom rade sa tam ide makat....jazyk ...jedine ak budes v de komunite....ak v sk....nic sa nenaucis...lebo nie si nutena rozpravat.....zarobit....hlavne nemat velke oci.....lebo to co ma nemec cudzinec mat nebude...
marlenka7
20.09.16,13:51
pracovala si v Nem.?
arizona
20.09.16,14:35
Kedze nevies rec, tak si vhodnym objektom pre roznych podvodnikov a neserioznych sprostredkovatelov, ci agentury.
Tie serioznejsie vyzaduju zvacsa ovladat jazyk.
afrikánka
20.09.16,14:49
Nemecko má nedostatok pracovníkov v strojárenskom priemysle, ale ide o stredné kádre do výroby ku stojom a veľký dopyt je po vysokoškolsky vzdelaných strojárov, teda ak by si bola Ing, so znalosťou NJ tak ťa berú.....ale pre teba zrejme pripadá do úvahy opatrovanie chorých v domácnosti, alebo v nejakom zdravotníckom zariadení. Tam by si mala šancu, aby ťa prijali aj s čiastočnou znalosťou jazyka.....mala by si možnosť komunikácie v nemčine, čím by si sa následne aj zdokonalila. Ale to by si najskôr musela absolvovať opatrovateľský kurz, získať certifikát. Hradila by si si sama, kurz trvá zopár mesiacov, následne sa skontaktuješ s opatrovateľskou agentúrou, ktorá ti zabezpečí umiestnenie, poradí v odvodoch a podobne....ale počítaj, že agentúra si z tvojho zárobku strháva určitú sumu. Výhoda pre teba by bola, že ak by si dobre zvládla NJ, neskôr by si sa mohla poobzerať aj po inej práci....Ale zrejme asi opatrovateľské možnosti poznáš.... Ak nie, toto by bola možnosť pre teba. Ešte by si mohla skúsiť v gastronómii....servírka, pomocná sila do kuchyne.
lujza.j
20.09.16,15:10
Moj chlap 4roky....ale jazyk vedel....
marlenka7
20.09.16,16:11
asi skôr tu gastronómiu by som skúsila
marlenka7
20.09.16,16:14
to si myslím, že som vhodný objekt, lenže tu na SR je to dosť bieda a aj keď mám vzdelanie je problém si nájsť prácu, každá spoločnosť vyžaduje aspoň jeden jazyk plynule slovom aj písmom
Oliwa
20.09.16,16:22
čiže umývať hrnce... servírka, čašníčka bez znalosti reči - asi ťažko by Ťa pustili na pľac medzi hostí...
afrikánka
20.09.16,16:28
nepoznám agentúry na sprostredkovanie tejto práce, ale viem, že sa treba nakontaktovať na niekoho, kto v Nemecku túto prácu už robí....Informácie bežia medzi nimi, takto sa dostávajú k práci...musíš hľadať touto cestou...počkaj, možno sa niekto prihlási a poradí ti
afrikánka
20.09.16,16:33
Hovorová reč sa rýchlo zvládne, môže byť i servírka, čo roznáša pivo, nápoje, tam toho veľa nenahovorí, skôr sa do úmoru nabehá
marlenka7
20.09.16,16:35
Oliwa: mám ostať na SR a učiť sa jazyk a tak ísť do zahraničia? Momentálne som bez práce (robila som mzdy), skúšam chodím na pohovory, ale všade aspoň jeden jazyk plynule.
Oliwa
20.09.16,16:45
Ja som si len spomenula na Oktoberfest... a na tie obrovské pavilóny... tisícky hostí v každom z nich... a čašníčky, ktoré tam kmitali s niekoľkými litrovými krígľami piva v každej ruke či vrchovato naloženými taniermi jedla...
afrikánka
20.09.16,16:54
Keď si momentálne bez práce, skús Prahu, tam máš možnosť lepšej práce....i do kancelárie sa môžeš dostať, alebo kontrolórka do výroby....pracovných príležitostí je tam veľa a aj veľa Slovákov tam pracuje....treba hľadať.....nájdi si partnerku alebo partnera, spolu sa vyberte, musíš mať aj odvahu a veriť si, zdá sa že si bojazlivá
lujza.j
20.09.16,17:01
Oliw...max umyvat hrnce a ine pomoc.prace v kuch..,este mozno chyzna....nehovoriac...o ich restauraciach....kde kapacita je :eek:+ ich beergarden....asi tazko pivko nosit...
Oliwa
20.09.16,17:40
Lui, veď práve to, že ťažko čo i len servírku... som napísala rovno ako prvé, že žiadna veľká gastronómia sa konať nebude - iba ak umývať hrnce... veď to poznáš...
lujza.j
20.09.16,18:29
prečo si ludia myslia,že v gastro je to jednoduché?!a ešte v cudzine....
Oliwa
20.09.16,19:07
lebo to nepoznajú... a mnohí majú veľké oči...
bjuty smis
20.09.16,19:20
uz vieš, na čo agentúru...
ivka70
21.09.16,03:00
Toto sa dnes objavilo na jednej FB stranke:
Pomocna sila do kuchyne Rakusko - ponuka prace.
Hladame novu kolegynku do rod.restauracie v Rakusku na dlhodobu spolupracu, ak ovladas zakl.nj, rada varis a mas kladny vztah k praci v kuchyni posli svoj zivotopis na wirtshaus@webergut.at Praca je legalna na zmluvu 1.500 eur(13,14.plat).8hod.prac.cas, 2dni volno s moznostou ubytovania. Cca 2hod.od BA Tesime sa na teba
Oliwa
21.09.16,13:53
Predpokladam, že životopis v nemčine, či...?