nmoncsi7
20.09.16,15:14
Dobrý deň.

V našej spoločnosti sa zmenilo trvalé bydlisko spoločníka, a pritom sme chceli zapísať novú činnosť v spoločnosti- ”Reklamné a marketingové služby” (už sme mali od živnostenského úradu oprávnenie na vykonávanie tejto novej činnosti )
Naša spoločnosť preto podal v januári 2016 ”Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným“ kde sme uviedli zmenu trvalého bydiska spoločníka i navrhli sme zapísať aj novú činnosť.

Keď v 22.01.2016 sme dostali výpis z OR, zistili sme, že zmena trvalého bydliska bolo vykonané správne ale predtým sme mali 8 činnosti (”Reklamné a marketingové služby” by mal byť 9. činnosťou spoločnosti) ale na výpise bolo uvedené iba činnosť „Reklamné a marketingové služby”, a tiež na stránke ORSR máme zapísané iba činnosť ”Reklamné a marketingové služby”.

Ešte v januári sme podali ”Podnet na začatie konania o zhode“, dostali sme aj správu že pridelili k ním aj sudcu, ale zatiaľ nič sa nedialo.

Mojou prvou otázkou je že čo by bolo najlepšie robiť v tom prípade? Radšej máma podať nový ”Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o spoločnosti s ručením obmedzeným“ kde navrhujeme zapísať aj naše „staršie“ činnosti a zaplatiť súdny poplatok/ alebo ešte raz podať podnet, či radšej čakajme kedy zapíšu správne tie údaje (činnosti)?
Majú na vyriešenie podnetu nijakú lehotu, alebo môžeme čakať aj napr. 5 rokov? Má už s tým niekto skúsenosti?

Moja druhá otázka znie:
Môžeme v tom prípade podať žalobu na súd lebo oni spravili chybu a keď niekto pozrie na ORSR tak bohužial vidí, že máme zapísané iba jednu činnosť, a myslím si že keď niektorí z našich potencionálnych odberateľov pozrie si na to tak budeme byť považované za menej dôveryhodnú firmu (napr. my poskytujeme ”Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti“ alebo aj ”Vedenie účtovníctva“ a keď niekto pozrie na to v ORSR tak tam tie činnosti nemáme uvedené a preto môžu myslieť že chceme to poskytnúť ”načierno“ a radšej od nás nekúpia služby).

Za odpovede Vám vopred ďakujem.
aenri
20.09.16,16:57
Keď podáte návrh, tak platíte kolok. Podal by som podnet na opravu pôvodného rozhodnutia, ak sa nezhoduje s návrhom ktorý ste vtedy podali.
nmoncsi7
20.09.16,17:58
ďakujem za radu,ale bohužial nikde som nenašla formulár s názvom "podnet na opravu pôvodného rozhodnutia". Vedeli by ste my poradiť kde by som mohla nájsť?
misoft
20.09.16,18:43
aenri
21.09.16,17:19
formulár ako taký nie je, ale staci ako uviedol uz dole misoft, len napisat kto sa domaha - t.j. spolocnost kon. konateľom, čoho sa domáha - opravy, toho co zle spravili, t.j. napisat ako to je teraz a ako to ma byt sprane, a napisat cislo konania povodneho na obchodnom registri.