Naomisuser
20.09.16,18:09
Ahojte mam otazku s priatelom zijeme ako sa povie na divoko on ma este dieta s inouu starsou ale aj somno kedze je nezamestnany kolko bude platit vyzivne na dieta ked ma hypoteku na dom? ked ho da napr. na sud a ked jej schvalia vysku vyzivneho a ked ja poziadam mozu jej potom vyzivne zmenit ? dakujem za odpoved
afrikánka
20.09.16,17:30
Hypotéku na dom? A s dvomi ženami dve deti??? V prvom rade nech ide pracovať....
Oliwa
20.09.16,17:34
100 €
veronikasad
20.09.16,17:51
chce výživné na svoje dieťa, ktoré má tiež rovnakého otca ...
Oliwa
20.09.16,17:53
presne tak som to prečítala aj ja...
lujza.j
20.09.16,17:55
vobec ich to nemusí zaujímať....lebo ak ma hypo a je bez roboty načo mal dalsie dieta....mu môže sudca povedať
bubkoch
20.09.16,18:43
nemoze mu to sudca povedat, nepis hluposti.
ja som zazil pripad kedy SUDKYNA na "argument" matky, ze naco mal otec dalsie dalsie dieta ked ma maly prijem povedal matke : "vas je do toho nic preco ma otec dalsie dieta, sud tu nie je na to aby moralizoval a posudzoval preco ma otec deti, ale na to, aby vyhodnotil AKTUALNY stav a urcil tomu adekvatne vyzivne"
buchač
20.09.16,18:46
Čo dosiahneš tým, že budeš od divokého žiadať výživné ?
bubkoch
20.09.16,18:47
sud posudi prijem matky, prijem povinného otca, zhodnotí nutne vydavky oboch a rozhodne ... urcite zohladni hypoteku, nezamestnanost a dalsie dieta povinneho ...
ty nemozes v tomto pripade poziadat o nic, ani teraz ani v buducnosti ... poziadat o zmenu vyzivneho moze matka alebo otec, a to v pripade ak sa zmenia pomery od poslednej upravy vyzivneho
Oliwa
20.09.16,18:52
lenže ona je tiež matka... a on je otec aj jej dieťaťa... takže môže... môže požiadať o výživné pre svoje dieťa, aj o jeho zvýšenie...
"ked ja požiadam" nie je jednoznačné, o čo chce požiadať... ja som to pochopila tak, že ak ona požiada o výživné pre svoje dieťa, aké to bude mať následky... nie, že chce požiadať o zníženie výživného pre dieťa druhej matky - toľko chochmesu hádam má, či...?
bubkoch
20.09.16,19:08
no ja som vetu "ked ja poziadam mozu jej potom vyzivne zmenit ?" pochopil tak ze ona chce poziadat o zmenu vysky toho vyzivneho pre tú druhú

ak to myslela tak ze ci sud moze zmenit vyzivne pre tú druhú ak ona poziada o vyzivne pre seba, tak tá otazka ie irelevantna ...
ako som pisal, sud pri stanovení výzivneho pre tú druhú zohladní fakt ze ma s nou dalsie dieta a ci ma oficialne urcene vyzivne alebo nema je nepodstatne ... lebo otcovi zo zakona vyplyva povinnost starat sa o dieta, takze súd bude mat za to, ze otcovi stupli naklady na nezaopatrene dieta aj bez oficialneho vyzivneho
lujza.j
20.09.16,19:09
sud u mojeho brata neskúmal nutné výdavky....ked namietal,že jeho ex ma dve zamestnania....to súd neskúmal....povedal bratovi...že je automechanik nech si tiež privyrobí fuškami:eek:
Oliwa
20.09.16,19:21
Žeby peniaze?
Naomisuser
21.09.16,18:44
Ja som chcela len vediet kej jej sud urci ze napr na jej dieta bude platit cca100€ a ked sa dam ja na sud s nasim dietatom ci by sa jej potom mohlo zmenit vyzivne ked ho budu robit aj pre mna..alebo to funguje tak ze ked raz sud urcil mame smolu? aj moj chlap je automechanik..bojim sa ze to vytiahne tiež na sude..jeho ex ma dost penazi ..platil jej minimum aby ona mohla dostavat s UPSVR nejake peniaze aby mali deti lacne obedy a vylety zadarmo je akoze v hmotnej nudzi..ona pracuje na cierno prijem ma fajn..a teraz chce aby jej platil 100€ na dieta..preto chcem vediet čo by sme mali robit aby sme obisli dobre ...Dakujem za kazdy komentar!
ivka70
21.09.16,18:51
Jeho ex ma dost penazi, ked je s detmi v hmotnej nudzi? Cudny meter.
Inak, tazko sa znizuje uz definovane vyzivne, ty si on poziadaj hned, ked si ta nechce zobrat.
misomiso
21.09.16,19:05
Automechanik nezamestatny? To sa ako da?
buchač
21.09.16,19:16
Naomisuser (Dnes 20:44) Ja som chcela len vediet kej jej sud urci ze napr na jej dieta bude platit cca100€ a ked sa dam ja na sud s nasi m dietatom ci by sa jej potom mohlo zmenit vyzivne ked ho budu robit aj pre mna..alebo to funguje tak ze ked raz sud urcil mame smolu?
-----------------------
Oliwa (Včera 21:21) Žeby peniaze?
-----------------------
V súvislosti s vyššie uvedeným ?
Nuž to sa dalo aj predpokladať. Veď porozmýšľaj.

Lenže otázka znie aj inak.
Divoký partner sa stará ? Prispieva na domácnosť, na výdavky, na dieťa, na oné, na .......???
Ak odpoveď znie = Nie ?
Nuž to je potrebné dokázať !!!
Ak odpoveď znie = Áno ?
Nuž smola a ide vyslovene o špekulatívne konanie.
Oliwa
22.09.16,08:43
Buchy, pozri si dátumy, keď už máš potrebu rýpať...
Vyššie uvedené "súvislosti" dopísala zadávateľka včera... deň po mne... páá
buchač
22.09.16,08:53
Píšem normálne, tak rýpem.
Píšem ironicky, tak podjebujem.
Píšem pravdu, tak som neužitočne ohodnotený.
Píšem srandu, tak protistrana nepochopí.
Píšem vážne, tak je to považované za komentár.

Ach ja nešťastný zemepán....dlabem ja na to.
Oliwa
22.09.16,09:10
No keď sa dá byť s deťmi v hmotnej núdzi a mať dosť peňazí, tak potom je možné všetko... papier veľa znesie... A potom, že kam ide takmer polovica našich výplat... okrem iného aj na lacné obedy a výlety zadarmo... Síce žiadna novinka, ale keď si to človek takto per huba prečíta, tak hneď dostane motiváciu do práce... Dúfam, že detičkám chutí a z výletov majú radosť. Vivat Slovakia!
misoft
22.09.16,09:47
....pošlem dláto.....:D
Soňa K
22.09.16,11:16
Ty to máš ťažké, veľa žien tu sleduje Tvoje odpovede a už dopredu sa im nepáčia. Buď si aktívny priveľa alebo primálo ?!