Nandrolon
28.06.06,08:13
Ahoj. Chceli by sme so zenou v buducnosti /5 rokov/ "nieco malicke" postavit.

Mal by som uz zaujem pozriet nejaky pozemok. Cez realitku a inzerat mi to je viacmenej jasne. Mna by skor zaujimalo, ci priamo urcita obec nieco neponuka nejaky stavebny pozemok...

Ako mam zhruba postupovat, uplne od zaciatku, mam tam napisat nejaku ziadost, alebo ako?? ako sa dozviem, ci nieco predavaju v obci a za kolko m2, pripadne rozloha. Ako zistim, ze na tomto mieste mi v buducnosti povolia stavat domcek??, a dalej napr. ked by som chcel iba elektricke kurenie, tak to musim dopredu vediet, ci by to povolili...

V tomto vybavovani som uplny analfabet, tak preto sa pytam takto laicky... Uctovat to uctujem, ale ako sa to vybavuje nemam ani potuchy...

... v com sa definuje, aky ma vypadat dom /aby ho obec povolila vystavat/, napr. ja mam zaujem o katalogovy dom, ktory je uvedeny ako chalupa, pripadne chata /je normalne murovany, ale zaradeny je do tejto kategorie asi z dovodu velkosti/...
napr. ze dom musi mat sedlovu strechu a nesmie nijako vynikat alebo tak... je to v uzemnom rozhodnutie alebo kde???
ps: jedna sa o nejaky takyto zajačinec :-)) http://www.domnamieru.sk/house.php?id_d1=143&id_type=9
Nandrolon
03.07.06,04:06
to mi tu ani orientacne nikto neodpovie ako mam postupovat???
KEJKA
03.07.06,04:54
záujem o pozemok treba napísať na Obecný úrad, priamo starostovi.
Ja som napísala dvom, ale odpoved som zatiaľ nedostala.
Ale v minulom roku pri predbežnom zisťovaní odpoved prišla. Jedine obec vie, čo má vyčlenené na výstavbu, čo predáva, resp. má v pláne predávať.
..............
Ked budeš mať pozemok, urobíš si projekt, alebo vyberieš katalógový dom a požiadaš o stavebné povolenie.
...............
Obec niekedy, ked predáva pozemky, rámcovo vymedzí pravidla pre výstravbu, napr. vzdialenosti od susedovho pozemku, podlažia max 2 podlažia (tiež príklad)....
Zoltán Kovács
03.07.06,14:55
záujem o pozemok treba napísať na Obecný úrad, priamo starostovi.
Ja som napísala dvom, ale odpoved som zatiaľ nedostala.
Ale v minulom roku pri predbežnom zisťovaní odpoved prišla. Jedine obec vie, čo má vyčlenené na výstavbu, čo predáva, resp. má v pláne predávať.
..............
Ked budeš mať pozemok, urobíš si projekt, alebo vyberieš katalógový dom a požiadaš o stavebné povolenie.
Ja s tým projektom by som počkal. Kamarát bol prezieravý, a z katalógu vytipoval tri projekty a s tým išiel na stavebný úrad. Predbežne mu schválili ten tretí, ktorý chcel najmenej. Takže pozor, bolo by škoda vyhodiť nejaké (a nie malé peniaze) za projekt, kým nevieš čí ti to vôbec schvalia.
...............
Obec niekedy, ked predáva pozemky, rámcovo vymedzí pravidla pre výstravbu, napr. vzdialenosti od susedovho pozemku, podlažia max 2 podlažia (tiež príklad)....

Vo všeobecnosti na pozemkoch, ktoré sú v intraviláne, resp. v zastavanej časti obci sa dá stavať.
infoziadatel
04.07.06,07:49
Treba ísť osobne na konkrétny obecný úrad a vypýtať si schválený územný plán-kde sú vyznačené časti, kde je schválené , že tam sa môže stavať. A tam si mrknete ,o ktorý pozemok, by stem mali záujem a buď je ešte obecný-ale takých je málo-to je už rozchytané alebo Vám buď priamo na obci povedia, kto je vlastníkom a idete osobne za vlastníkmi. Alebo si aspoň odpíšete číslo parcely a na katastri, si zistíte kto je vlastníkom. Ale obce už majú vstup na portál katastrov, tak tam by Vám mali dať info. Inak aj my staviame od firmy domna mieru. Alfu 113
infoziadatel
04.07.06,07:54
A ešte Ti chcem poradiť, aby si pred kúpou už vybraného pozemku si si troška omrkol susedov. my sme mali úzky pozemok, tak som urobila taký plánik domu, ako bude vyzerať, kde budú okná, kde dvere a ako ďaleko by sme od susedov chceli umiestniť dom a išli sme za nimi. Boli super a súhlasili nám0.70 cm od hranice, čo je pre nás strašne dôležité. A s týmto papierom a ďalšími mhohými sme išli potom na obecný úrad žiadať o stavb.povolenie. Je to veľa papierovačiek a lietačiek, ale človek je tak nažhavený, že to všetko zvládne. Ak by si chcel ďaĽšie info, tak m i napíš mail. Zuzula
Jana0707
15.07.06,11:27
Takže ako kupovať pozemok. Ja osobne si myslím, že dnes je o pozemky veľká bitka. Takže ak aj vie starosta o niečom tak to dohodí nejakému podnikateľovi alebo niekomu známenu ak je cena dobrá. Musíš sledovať inzerciu stále čo najviac. A keď už budeš mať vybratý ešte ho nekupuj over si tieto veci: plynárov, či tam nejde nejaký plyn cez ten pozemok, vodárov - či tam nemajú nejaké potrubie a všetko čo by tam mohlo byť. Zisti si či je to intravilán, alebo extravilán. Ak je to intravilán je to zastavaná časť mesta, to znamená povolenie je jednoduchšie. S tým kamarátom, ktorému vybrali ten tretí dom z tých troch je to asi trošku inakšie. Ide o to, či staviaš v radovej výstavbe, kde sú už domy alebo máš pozemok mimo niekde kde sa ešte len začína stavať. Keď máš stavať v zastavenej časti napr. na konci, mal by si sa aspoň trošku prispôsobiť okolitej výstavbe ak nie tak by ti mali schváliť aj palác. Musíš však dodržať hranice z jednej strany 2m a z druhej strany 5m od susedných pozemok a od cesty 5m.Prosím zisti si aj na úrade susediace pozemky. To ti poviem to je teda pohroma. Mesto ti môže povoliť začať stavať ale právoplatné rozhodnutie ti dajú iba susedia. Totiž mesto ti dá stavebné povolenie ale až vtedy ti dá pečiatku, keď nebude nijaký sused namietať. To ti teda poviem to je komédia, keď ti sused začne diktovať aký vysoký plot si tam máš urobiť s hranicou jeho pozemku. Zlý sused je horšie ako zlá žena, tak sa to nejak hovorí....
vnucakm
23.03.09,16:49
Zuzula,vy máte postavený rod.dom Alfa 113 od Wranders?Ozvite sa mi,prosím.Ďakujem.Jarka
moj mail:JBakova@azet.sk