LEFERYjePODVOD
21.09.16,09:16
Dobrý deň,

v poslednej dobe som sa za zaujímavých okolností dostal k informáciam, ktoré ak by mi aspoň z časti niekto objasnil, bol by som mu veľmi vďačný.
Jedná sa mi o konkrétnu adresu sídla viacerých spoločností, ktorých zmena sídla aj konateľa prebehla v rokoch 2012 - 2016.

Adresa: Krivoklát 112, Pruské 018 52
Na tejto adrese po mojom zistovaní žije veľmi chudobná rodina v polorozpadnutom rodinnom dome bez vody a elektriny. Na tejto adrese majú sídlo viaceré spoločnosti - príklad dvoch najzaujímavejších:

Grafick Production, s. r. o. - http://orsr.sk/vypis.asp?ID=152356&SID=6&P=1
...firmu niekto kúpil, istý čas v nej figuroval, no od 10.11.2012 bola firma prepisaná na občana Thajska Nulim Meesat a od 25.09.2012 bolo zmenené sídlo na vyššie spomínanú adresu.

MG Media s.r.o. - http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=352850&SID=6&P=1
...firmu niekto kúpil, istý čas v nej figuroval, no od 06.02.2016 bola firma prepisaná na občana Thajska Siriphen Saeheng a v ten istý deň bolo zmenené aj sídlo na vyššie spomínanú adresu.

Moja otázka teda znie: aký dôvod má podnikateľ na takto pofidérny prepis firmy na neznámeho zahraničného konateľa a zmenu sídla do polorozpadnutej chatrče? + kto je zodpovedný za takýto prepis a či existuje vôbec nejaký kontrolný orgán, ktorý by posudzoval prepisy tohto typu, keďže podla môjho názoru je to vyslovene smiešne jednanie overiteľné verejnosťou v obchodnom registry SR a jediný dôvod na takúto aktivitu je pravdepodobne zakrytie podvodnej trestnej činnosti.



Za skoré odpovede vopred ďakujem.
Soňa K
21.09.16,16:44
A čo okrem prečítania v OR s tým môže verejnosť urobiť ?
LEFERYjePODVOD
22.09.16,06:45
...nič, chytili ste sa tej najnepodstatnejšej časti celého príspevku, skôr ma zaujíma ako môže niekto prepísať firmu na neznámeho Thajčana a sídlo zmeniť na adresu polorozpadnutej chatrče...ako sa to robí? nech mi to niekto vysvetlí prosím :) ................v dnešnej dobe snaď stačí prísť za notárom s falošnými dokladmi a je to vybavená vec? :) ...................a keďže som mal plány tento rok začať s vlastným podnikaním v SR - zrovna tieto veci ma odrádzajú, keď mám pocit, že si v tomto štáte robí každý čo chce.........
Soňa K
22.09.16,08:12
A myslíš, že to, že to nie je stíhateľné, je tá najnepodstatnejšia vec ? Dám Ti príklad z môjho vlastného života. Môj muž robil mesiac a pol v eseročke, ktorá pri svojom vzniku použila bieleho koňa nejakú pani zo Svidníka. Zrejme zákon nedovoľuje vzniknúť s iným, než občanom SR. Ešte v deň svojho vzniku bola 100 % prepísaná na občana USA so značne exotickým menom /ktovie, či vôbec žije/. Táto sro zamestnávala pracovníkov, ktorí fyzicky vykonávali prácu v inej sro. To znamená,že ona samotná nemala žiadny majetok. Od svojho vzniku neposlala ani euro do žiadnej poisťovne, samozrejme zamestnancom zrážala všetky odvody. Medzitým sa spoločník zmenil na ďalšieho občana USA s exotickým menom. Keď som na školení na Sociálnej poisťovni v TN tento prípad popísala, tak mi odpovedali, že konateľom posielajú listy. Myslím, že ten Carlos Buritos Chujos v USA sa trasie od strachu, kedy mu napíše Sociálna poisťovňa z Trenčína. Skrátim to, lebo to má svoj koniec. Koniec, nie happy end. Sro sa dopracovala k dlhu len na Sociálnej poisťovni vo výške EUR 410.000. A ďalšia sro /ktorá má pod sebou asi 10 takýchto dobrodincov/ ju prebrala ako jej právny nástupca. Čo myslíš, dostane niekedy Sociálna poisťovňa poistné, ktoré jej patrí ???? U notára s falošnými dokladmi ? Nebuď labuť ! Iba, jedine a only PENIAZE ! Ak máš možnosť podnikať v inom štáte, nie v Albánsku, Rumunsku a Srbsku ap., tak to sprav !
martinez
22.09.16,08:34
zaujimal ma §54 zakona 563/2009 Z.z. o sprave dani, v zmysle ktoreho musi danovy subjekt ziskat od danoveho uradu suhlas so zapisom do obchodneho registra, ak sa prevadza viac ako 50%-ny podiel spolocnosti... Danovy urad vyda tento suhlas iba v pripade, ak danovy nedoplatok predmetneho subjektu neprevysuje 170 eur... zaujima ma, ako mohlo dojst k prepisu firmy na americkeho obcana, ak mala firma podlznosti na daniach (dan zo zavislej cinnosti)... v takomto pripade Danovy urad suhlas nevyda a okresny sud takuto zmenu do obchodneho registra nezapise.... tento paragraf ma vsak ucinnost od 1.1.2013... takze prevod sa zrealizoval skor ?

A este by som rad dodal poznamku k LEFERYjePODVOD: kazdu minutu sa na tomto svete deju hrozne svinstva, podvody a nepravosti... taky je bohuzial svet. To vsak neznamena, ze Ty nemozes zit cestne. Kazdy den sa objavia na svete podvody s platobnymi kartami, znamena to, ze odmietas pouzivat platobnu kartu? Je dobre, ak pomahas odhalovat podvody a nepravosti, resp. na ne poukazujes. Neznamena to vsak, ze mas rezignovat... prave naopak, ak chces podnikat, podnikaj a podnikaj cestne a zodpovedne... myslim, ze su medzi nami aj taki... :-)
Soňa K
22.09.16,08:48
Prepis na občana USA prebehol v deň zápisu do OR, kedy žiadne dlhy neexistovali.
Soňa K
22.09.16,08:53
martinez - súhlasím s Tebou, každý si môže vybrať, ktorú cestu použije.