22mata
21.09.16,10:29
Pracujem ako účtovníčka v ZŠ s MŠ. S ÚPSVaR sme uzatvorili Dohodu § 54 - Šanca na zamestnanie, v rámci ktorej sme prijali učiteľku a upratovačku do MŠ. V dohode sme uviedli ako číslo účtu - číslo výdavkového účtu. Vzájomný pomer medzi prostriedkami spolufinancovania zo štátneho rozpočtu a prostriedkami ESF je 15%:85%. Na ÚPSVaR som napísala Žiadosť o písomné stanovisko, aké kódy zdrojov mám používať (zatiaľ neodpovedali). ÚPSVaR sa zaväzuje poskytnúť nám príspevok, pričom mesačná výška príspevku je najviac vo výške 95% celkovej ceny práce zamestnanca. Bola by som vám strašne vďačná, keby ste mi vedeli poradiť, ako mám postupovať, čo sa týka účtovania. Poprosila by som dopodrobna všetky kroky. Strašne moc ĎAKUJEM za váš drahocenný čas a za odpovede... Moc, moc, moc...
neva19
21.09.16,14:58
Kódy zdroja Ti viem poradiť 15% =1AC2, 85%=1AC1, svojich 5% =11G6
22mata
21.09.16,21:20
Ďakujem za usmernenie... teraz som už naozaj úplne domýlená. Na ÚPSVaR, keď som odovzdávala žiadosť o písomné stanovisko, aké kódy zdrojov mám použiť, pani mi spomenula, že 3AC1 a 3AC2. To, čo budeme financovať my, akokeby z prostriedkov zriaďovateľa, som myslela, že dám pod kódom zdroja 41.
neva19
22.09.16,15:35
zdroje 3AC1 a 3AC2, by si použila, ak by ste dostali financie napr. v roku 2015 a výdavky by boli až v roku 2016, čiže z minulých rokov. Na spolufinancovanie sa po novom používa vo výdavkovej časti kód zdroja 11G6 t.j. tých 5 %, ale ak im hradíte navyše stravu tak to už je nad tých 5%, to bude s kódom zdroja 41.
22mata
24.09.16,01:55
telefonovala mi pani z ÚPSVaR, že čo od nej vlastne chcem, že ona sa nerozumie nášmu účtovníctvu, že nevie, aké kódy zdrojov máme použiť. Ale vraj telefonovala na nejakú obec, kde jej povedali kódy 1AC1 a 1AC2. No, dajme tomu, že by som použila tieto kódy... V dohode bolo napísané, že nejakú určitú sumu môžeme použiť na ochranné pracovné prostriedky pre zamestnancov prijatých v rámci tejto dohody do MŠ. Uvažujem nad tým, že keď už sme zakúpili tieto OPP, ako to mám zaúčtovať... či to mám dať na účty 501/211 a transfer 354/691 a rozdeliť túto sumu už na 15% a 85% s KZ 1AC1 a 1AC2, a potom, keď mi príde z ÚPSVaR táto suma, akokeby to pridať na tento KZ 1AC1 a 1AC2. Neviete mi, prosím Vás, poradiť ešte aj v tejto veci? Veľmi pekne ďakujem...