Zuzka2510
21.09.16,12:59
Dobrý deň chcela by som požiadať o radu - došlo nám od zdravotnej poisť. ročné zúčt. kde máme za jednotl. zamestnancov aj preplatok aj nedoplatok. Celkové zúčt. je preplatok. V zdrav. poisť. mi bolo povedané že nedoplatok za zamestnávateľa máme uhradiť a oni nám zašlú preplatok. Len mi nie je jasné prečo nedoplatok za zamestnávateľa máme uhradiť a za zamestnanca nie. Vraj zamestnanec si to má zaplatiť sám. Čo sa týka preplatku tak ten nám zašlú aj pre zamestnávateľa a aj pre zamestnanca. Ja budem potom ak nám vrátia preplatok zamestnancom vyplácať len ich preplatok a preplatok zamestnávateľa je len jeho však? Ďakujem pekne za pomoc.
evuš
21.09.16,11:44
..nechápem prečo ZP chce, aby si zamestnanec platil nedoplatok sám, my to normálne zúčtujeme v najbližších mzdách...preplatok či nedoplatok zamestnávateľa sa netýka zamestnanca...
Zuzka2510
21.09.16,11:51
Pre istotu som telefonovala aj do inej zdravotnej a tam mi bolo povedané že oni pošlú preplatok už po odrátaní nedoplatkov z RZ a zamestnávateľ už nech si preplatky a nedoplatky rieši zo zamestnancami sám. Ďakujem za radu :-)