novice17
21.09.16,17:57
Potreboval by som radu, po škole som nastúpil do zamestnania ktoré som však po krátkej dobe opustil. Našiel som si však nové zamestnanie do ktorého môžem nastúpiť. O predchádzajúcej (zlej) skúsenosti však nevedia, je to problém? Myslím že zápočtový list odovzdať nemusím, nie je to však problém pri daňovom priznaní ktoré sa robí u zamestnávateľa, resp môžem si ho potom vyhotoviť sám? Ďakujem za rady
Soňa K
21.09.16,17:17
DP si môžeš urobiť po skončení roka aj sám, neviem, prečo tajíš predchádzajúce zamestnanie, pokiaľ to bola bežná firma, tak by to nemal byť problém. To, že sa Ti tam nepáčilo, nemusíš nikomu rozprávať.
jelalim
21.09.16,17:31
Ziadne starosti, problem to nie je.
ivka70
21.09.16,17:34
Problem s DP nebude, urobis si ho sam, len si vypytas k nemu potvrdenie o zdanitelnej mzde.
Skor bude problem, ak ta zamestnavatel nejako odhali, ze si ho klamal. Nebudes vyzerat doveryhodne. Nevidim dovod predchadzajuce zamestnanie tajit.
novice17
21.09.16,17:37
a teoreticky ma môže nejako odhlaliť? už som ho zatajil pri pohovore. napr myslím že jedno miesto som nedostal kvôli tomu že som sa priznal že som z predošlého zamestnania rýchlo odišiel ešte v skúšobnej dobe.
novice17
21.09.16,17:38
vďaka, dúfam že nebude.
ivka70
21.09.16,17:47
Pochybujem, ze preto.. Na to totiz skusobna doba je, nie vzdy ti musi zamestnanie 'sadnut' .
Prist na to moze nahodou, ty sa prerieknes, stretne nekoho, kto s tebou pracoval a pod. alebo aj z rocneho zuctovania zdravotneho poistenia, ak mu pride tvoj preplatok.
Urcite je lepsie aj na pohovoroch neklamat. Radsej si najst uveritelny dovod, keby sa niekto pytal, preco.