andrea
22.09.16,07:41
Dobrý deň, chcem sa opýtať ako je to pri prepise firmy živnostníka na syna. Otec končí podnikanie a chce firmu prepísať na svojho syna, ktorý má otvorenú živnosť a pomáha otcovi pri podnikaní. Zamestnávajú ľudí, vlastnia budovy, zásoby, auta... Veľmi by som Vás chcela poprosiť čo všetko je potrebné urobiť, aké povinnosti vyplývajú z prepisu firmy.....prosím aj o link ...všetko by mi pomohlo...veľmi pekne ĎAKUJEM
bodliak
22.09.16,05:50
Živnosť nie je firma. Živnosť je viazaná na konkrétnu fyzickú osobu. Jediná výnimka nastáva po smrti živnostníka, vtedy to niekto po ňom môže prebrať.

Otec môže predať majetok synovi. Zamestnanci musia u otca skončiť a syn uzavrie nové zmluvy.
andrea
22.09.16,06:11
ďakujem.... a ak preda synovi majetok vychádza zo zostatkovej ceny majetku???? ak ta firma je "rozsiahla" tak ako je to s daňou.... ako so zásobami.....
bodliak
22.09.16,06:58
"rozsiahla" - ak je rozsiahla, ste si istý, že je živnostník a majetok je písaný na jeho živnosť ?
Lebo aj s.r.o. má živnostenský list...

Niekedy mám pocit, že som sa nedozvedel všetko podstatné a tak sa ťažko odpovedá.
andrea
28.09.16,12:04
rozsiahla - zle som sa vyjadrila ..... majetok je cca 800.000 eur ...a pri prevode na syna ako je to s daňou.... ďakujem Vám "bodliak" za odpoveď....
bodliak
28.09.16,12:08
Pri takomto objeme by som Vám odporučil konzultáciu daňového - finančného profesionála, ktorý to s vami preberie zo všetkých strán.