Katka29
28.06.06,08:37
Zamestnankyni sme poskytli RP do 3 rokov veku dieťaťa, t.j. do 17.6.2006. V prípade, že ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa je zamestnávateľ v zmysle § 166 ods.2 ZP povinný poskytnúť z-covi RP až do šiestich rokov veku dieťaťa. Podotýkam, že ide o zdravé dieťa.
Zamestnankyňa sa do dnešného dňa do práce nenastúpila a ani ináč sa s nami nekontaktovala.
Mám dve otázky:
- Ako máme postupovať ďalej ?
- Čo so SP a ZP?
Za odpovede ďakujem a prajem pekný deň.
Tweety
28.06.06,06:41
Zamestnankyni sme poskytli RP do 3 rokov veku dieťaťa, t.j. do 17.6.2006. V prípade, že ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa je zamestnávateľ v zmysle § 166 ods.2 ZP povinný poskytnúť z-covi RP až do šiestich rokov veku dieťaťa. Podotýkam, že ide o zdravé dieťa.
Zamestnankyňa sa do dnešného dňa do práce nenastúpila a ani ináč sa s nami nekontaktovala.
Mám dve otázky:
- Ako máme postupovať ďalej ?
- Čo so SP a ZP?
Za odpovede ďakujem a prajem pekný deň.
Najprv by som sa skontaktovala s uvedenou pracovníčkou. Možno nastúpila ihneď na PN, alebo .... Z toho kontaktu bedete vedieť podstatu, prečo nenastúpila, a potom podniknete kroky.
Katka29
28.06.06,10:58
Tak som ju pred chvíľou osobne navštívila. Vlastne som len chcela. Jej susedia (býva v bytovke) mi povedali, že asi pred dvoma mesiacmi sa odsťahovala. Nikto mi však nevedel povedať jej novú adresu.
Čo ďalej?:confused:
jankasm
28.06.06,11:18
Tak som ju pred chvíľou osobne navštívila. Vlastne som len chcela. Jej susedia (býva v bytovke) mi povedali, že asi pred dvoma mesiacmi sa odsťahovala. Nikto mi však nevedel povedať jej novú adresu.
Čo ďalej?:confused:

Dosť nezodpovedné od tej zamestnankyne. Ak nechce u Vás ďalej pracovať, treba ukončiť pracovný pomer, najlepšie by bolo dohodou. Viete sa s ňou nejako skontaktovať?
Katka29
28.06.06,11:23
Nevieme. Telef.číslo, ktoré sme mali je zrušené a na adrese, ktorú máme v jej materiáloch uvedenú už podľa vyjadrenia susedov asi 2 mesiace nebýva.
Chobot
28.06.06,13:59
Nevieme. Telef.číslo, ktoré sme mali je zrušené a na adrese, ktorú máme v jej materiáloch uvedenú už podľa vyjadrenia susedov asi 2 mesiace nebýva.

Pozri si § 166 odst. 2 ZP:

"(2) Na prehĺbenie starostlivosti o dieťa je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do troch rokov veku dieťaťa. Ak ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa vyžadujúci osobitnú starostlivosť, je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do šiestich rokov veku dieťaťa. Táto dovolenka sa poskytuje v rozsahu, o aký rodič žiada, spravidla však vždy najmenej na jeden mesiac."

Ak o rodičovskú dovolenku požiadala, mala uviesť dokedy ju chce. Ak o ňu nepožiadala, tak v podstate mala nastúpiť do práce a bral by som to ako prušenie prac. disciplíny a napísal by som doporučený list s napomenutím a následne aj možno výpoveď.
Katka29
29.06.06,04:19
O RP požiadala do troch rokov veku dieťaťa, t.j. do 17.6.2006.
Aj ja som uvažovala, že jej napíšem list - porušenie pracovnej disciplíny - okamžité skončenie PP. Preto som ju osobne chcela navštíviť, aby som zistila jej dôvod nenastúpenia do práce po ukončení RP. Na nám známej adrese už nebýva a tak neviem, kde mám poslať list. Dnes ešte skúsim zavolať na obecný úrad v mieste jej bydliska - možná mi budú vedieť povedať jej novú adresu. Ak nie ..... neviem čo ďalej.
Krásny deň
dana9
29.06.06,14:22
O RP požiadala do troch rokov veku dieťaťa, t.j. do 17.6.2006.
Aj ja som uvažovala, že jej napíšem list - porušenie pracovnej disciplíny - okamžité skončenie PP. Preto som ju osobne chcela navštíviť, aby som zistila jej dôvod nenastúpenia do práce po ukončení RP. Na nám známej adrese už nebýva a tak neviem, kde mám poslať list. Dnes ešte skúsim zavolať na obecný úrad v mieste jej bydliska - možná mi budú vedieť povedať jej novú adresu. Ak nie ..... neviem čo ďalej.
Krásny deň

Čo sa týka doručovania, tak jej to doručte na poslednú známu adresu. V zmysle § 38 ods. 4 ZP sa to bude považovať za doručené, aj keď tam už nebýva. Povinnosť zamestnávateľa dručiť písomnosť je splnená...ak doručenie písomnosti bolo zmarené konaním alebo opomenutím zamestnanca. V tomto prípade zamestnanec zmaril doručenie písomnosti tým, že neoznámil svoju novú adresu.

dana:)