mia66
23.09.16,12:18
Môžem so zamestnávateľom spísať dohodu o vykonaní práce iba na 4 dni (keďže to bude iba 4dňová brigáda) a zároveň aj vyhlásenie na uplatenie nezdanit. časti dane? Po ukončení práce sa dohoda automaticky ruší aj vyhlásenie? S tým, že to vyhlásenie môžem znova podpísať aj o mesiac u iného zamestnávateľa, pretože ma čaká viac brigád popri zamestnaní a neviem presne kde čo podpísať, okrem toho že to vyhlásenie môžem mať podpísané iba u jedného zamestnávateľa.
kn-alka
23.09.16,10:27
Vyhlásenie sa po ukončení dohody samozrejme ruší. Môžeš podpísať vyhlásenie u ďaľšieho zamestnávateľa.

Len POZOR !! Musíš si poriadne sledovať, aby si mala uplatnenie nezd.časti vždy len 1x za mesiac len u jedného zamestnávateľa.
mondes
23.09.16,10:28
Ak tá brigáda je popri zamestnaní a v zamestnaní si podpisovala to vyhlásenie na uplatnenie NČZD, tak už pri brigáde to podpísať nemôžeš. Ako píšeš, môže to byť podpísané len u jedného zamestnávateľa za rovnaké obdobie.
mia66
23.09.16,11:24
a kde sa mi viac oplatí podpísať toto vyhlásenie? v práci kde mám pracovnú zmluvu(ešte nie je podpísaná) alebo v agentúre, pre ktorú budem brigádovať?
kn-alka
26.09.16,17:51
tam, kde budeš mať najvyššiu mzdu