blanka
23.09.16,13:15
Dobry den ,mam problem . Som zamestnana , v praci mi ponukli miesto na veducu poziciu ,,robila som ju mesiac bez novej zmluvy , konecne som ju obdrzala zial vsak moja hruba mzda bola zvysena o 20euro s tym som samozrejme nesuhlasila ,ale co ma zarazilo mi moja predosla mzda bola upravena tak ze ,zakladna bola znizene o 90 e. a pohybliva zvysena o 110 e.Moj nazor je, po tom co som si precitala u Vas na stranke ,ze pohyblivu cast mzdy mi ani nemusia vyplacat , ze som postupila na vyssie miesto no moj plat bol znizeny . Prosim Vas o odpoved . Dakujem -
ivka70
23.09.16,11:28
Pohyblivu zlozku mzdy ti naozej nemusia vyplatit, kazdy zamestnavatel definuje kriteria, za ktorych pohyblivu zlozku vyplaca. S tymi by si mala byt oboznamena.
Je uplne standardne, ze veduci pracovnici maju vyssiu pohyblivu zlozku mzdy a kludne mozu mat aj iny pomer medzi zakladnou a pohyblivou zlozkou. Jednoducho maj uine kriteria a inak sa musia snazit tu pohyblivu zlozku dosiahnut.

Tvoj problem je hlavne v tom, ze si suhlasila so zmenou, kde ti neboli jasne podmienky. Spatne sa to tazko komunikuje, ale jedine, co mozes robit je, vydiskutovat si to so zamestnavatelom.
Ci uz platove podmienky ale aj podmienky vyplacania pohyblivej casti mzdy.
blanka
23.09.16,12:29
Samozrejme maju vyssiu pohyblivu cast ,lebo maju aj vyssiu zakladnu ,Jasne som pisala ze mi zobrali z mojej uz danej hrubej zakladnej .
ivka70
23.09.16,12:47
To ale nemusi byt samozrejme, mozu mat iny pomer medzi zakladnou a pohyblivou zlozkou. Ale je to jedno, ked nastupis niekam bez toho, aby ti boli jasne podmienky.
veronikasad
23.09.16,19:51
Blanka, na Porade sa otázky nemažú
expeeert
24.09.16,06:19
No ak si ju ešte nepodpísala, tak ani nepodpisuj a ostaň na svojom pracovnom mieste. V podstate ťa obabrali, pretože stačí, ak ti pohyblivú zložku nevyplatia za 2 mesiace v roku a si na tom tak isto ako si zarábala predtým (zárobok za rok) a ak to bude viackrát, tak to bude rapídne menší plat a pritom za vyššiu zodpovednosť (predpokladám, že ako vedúci zamestnanec už máš aj nejakých ľudí pod sebou, za ktorých si zodpovedná). A dôvody sa môžu nájsť naozaj rôzne.