uhlie27
23.09.16,16:08
Ak som 12 mesiacov v roku SZČO a 2 mesiace zároveň mám príjem zo závislej činnosti, pričom môj celkový príjem je o dosť menej ako základ pre odvod ZP. Bude ma posudzovať ZP akože som SZČO + príjem zo závislej činnosti celý rok, alebo len tie mesiace keď som mal príjem zo závislej činnosti, a ostatné som len SZČO? Teda vráti mi preplatok na ZP za celý rok, alebo len vyrátaný za tie 2 mesiace. ZP som odvádzal 60,06 € v každom mesiaci v roku. Logicky ma teraz napadlo: zdaňovacie obdobie je pre mňa jedno-celý rok, alebo ich mám 12-každý mesiac? Logická odpoveď je jedno, ale ako je to naozaj?
Katy a R
23.09.16,14:22
Zdaňovacie obdobie je u nás kalendárny rok. :)
Ak si mal aj zamestnanie - tak súbeh budeš mať za tú dobu, za ktorú trvala pracovná zmluva. Ostatná doba - čistá SZČO.
počas súbehu si si mohol dať iné preddavky na ZP .
Ale či to bude pre teba mať nejaký význam ? - to z týchto údajov ťažko ;)
pozri si do EP - tam máš potrebné info - aj saldokonto, a už aj výsledok RZZP tam už podľa mňa bude

doplnenie - po tom, čo si napísal, že si mal dohodu .... je celkom možné, že do ZP za teba za-ľ platil len za tie konkrétne odpracované dni?(čiže aj súbeh len za tie dni). vidíš to v EP.
veronikasad
23.09.16,16:27
Aký zaklad dane z podnikania predpokladás v roku 2016?
uhlie27
23.09.16,16:31
cca 4500 €, bude celkový príjem, uplatním paušálnu daň. Závisla činnosť bola dohoda, hrubý príjem 100 €
veronikasad
23.09.16,16:34
Paušálnu daň určite nie, tá bola zrušená. Môžeš paušálne vydavky
veronikasad
23.09.16,16:39
Dopln výšku zaplatených odvodov do zdravotnej a sociálnej.poistovne v roku 2016. Platil preddavky počas dohody v plnej výške alebo neupravené z RZZP za rok 2014?