flector
23.09.16,22:26
Trochu to opíšem o čo ide, pre lepšie pochopenie. Fakturujem dodanie reklamných služieb na internete, kde mám na svojich web stránkach umiestnené reklamné linky/odkazy na ktoré klikajú ľudia. Môj zárobok následne pribúda v online systéme odberateľa, ktorého linky/odkazy mám na svojich stránkach umiestené. Zárobok pribúda po rôznych malých "kúskoch", napríklad 0.02$, 0.06$, či 0.14$, alebo niekedy aj 0.23$ a podobne za jeden klik na túto formu reklamy. Takto sa príjem generuje počas celého času, dní, týždňov, ako kedy. Sčitáva sa na konte v systéme odberateľa a až v niektorý deň dosiahne výplatnú hranicu 100$, tak potom takto nazbieraný zárobok ten odberateľov systém automaticky ihneď pošle na môj firemný PayPal účet, zároveň sa moje konto v systéme odberateľa okamžite vynuluje a zase sa tam ešte v ten deň odznova začne po kúskoch zbierať zárobok, až sa opäť po čase nazbiera 100$, zase sa to automaticky vyplatí na môj firemný PayPal a tak stále dookola. :)

Faktúru vystavím zakaždým v ten deň, keď peniaze vyplatia na PayPal.

Napríklad, že fakturujeme Vám reklamné služby …:
(Faktúra 1)
"… ... za obdobie: 02.07.2016 – 16.07.2016"
(Faktúra 2)
"… ... za obdobie: 16.07.2016 – 23.08.2016"
(Faktúra 3)
"… ... za obdobie: 23.08.2016 – 02.09.2016"
A podobne.

Ide mi o to, že ten moment výplaty je vlastne hocikedy cez deň. Tj. tie dátumy od-do sa vlastne prekrývajú, pretože po tom, ako behom dňa vystavím faktúru, tak počas toho istého dňa sa v tom systéme odberateľa ešte zase niečo nazbiera na mojom konte.

Snáď mi rozumiete, na čo sa pýtam. Skrátka, keď to chcem faktúrovať správne, čo chcem, tak sa to od-do na jeden deň vlastne prekrýva, tj. rovnaký dátum 16.07.2016 vo faktúre 1 (ako "do") a rovnaký dátum 16.07.2016 vo faktúre 2 (ako "od") , atď.

Možno riešim asi úplné prkotiny, ale ako vravím, rád by som mal veci správne a nerád by som bol, aby mi potom nejaká kontrola vyčítala, že sa mi dátumy v obdobiach na faktúre prekrývajú, alebo čo. Ak sa náhodou teda nesmú prekrývať? Či smú sa? To práve neviem, preto sa pýtam. Stačí to od-do fakturovať s presnosťou na dni a v tedy sa to prekrýva, alebo to mám snáď faktúrovať až na minúty presne, ale to mi zase príde už choré. ;)

Napríklad, že fakturujeme Vám reklamné služby …:
(Faktúra 1)
" … ... za obdobie: 02.07.2016 14:22 – 16.07.2016 09:18"
(Faktúra 2)
" … ... za obdobie: 16.07.2016 09:19 – 23.08.2016 17:25"
(Faktúra 3)
" … ... za obdobie: 23.08.2016 17:26 – 02.09.2016 23:43"

Alebo potom rovno asi na sekundy. LOL! :D

PS: Môjmu odberateľovi, čo je inak firma z USA, sú samozrejme nejaké slovenské faktúry srdečne ukradnuté a nechce ich odo mňa a nemám s nimi ani žiadnu papierovú zmluvu. Vravím, len som skrátka ako firma zaregistrovaný v ich online systéme, oni automatizovane dodávajú reklamné linky/odkazy na moje weby a následne sa u nich zbierajú $ za kliky, ako som už opísal. Všetko je skrátka plne automatizované – nijak s nimi nekomunikujem, peniaze po prekročení výplatnej hranice 100$ ich systém posiela automaticky, skrátka, či chcem, či nechcem peniaze pošlú a tieto ihneď prídu hocikedy počas nejakého dňa na môj firemný PayPal, keďže výplata na PayPal je prakticky okamžitá, trvá to zlomok sekundy, nie ako pri klasickom bankovom prevode.

Ja ako slovenská firma samozrejme faktúry vystaviť musím, bez ohľadu na to, či ich môj odberateľ v USA odo mňa chce, či nechce. Takže preto sa pýtam, aby som v nich nemal nejakú chybu.

Asi fakt riešim prkotiny, ale radšej sa pýtam, pre istotu, že ako to je?

Stačí keď je od-do v odbodie na dni presne, či fakt to mám písať na minúty, alebo dokonca sekuny presne. Resp. musí byť na takýchto faktúrach vôbec obdobie?

Inak, nie som platca DPH, len osoba/firma registrovaná podľa §7a, ale to vlastne s dodaním do USA nesúvisí, keďže to sa týka len dodaní služieb do iných členských štátov EU. Takže pri dodaní do USA vystupujem/fakturujem vlastne ako neplaca DPH.

No, vďaka za odpoveď.
Soňa K
25.09.16,11:42
Nefakturuješ dni od 00.00 do 24.00, ale počet klikov, ktorý Ti stráži a generuje systém. Dátumami by som sa nezaoberala.