cmd
24.09.16,12:00
Dobry den, poberam davku v nezamestnanosti (resp. budúci tyzden by mal byť posledný týždeň) ale od pondelka nastupujem na PN. Kvoli tejto PN som sa prihlasila ako dobrovolne nemocensky poistnena osoba. V SP mi vypisali sumu poistneho cca 40 eur ako alikvotnu cast poistneho za tento mesiac ktoru mam zaplatit do 8.dňa nasledujuceho mesiaca. Podmienku nemocenskeho poistenia 270 dni v posl. 2 rokoch atd mam splnenu. CHCELA BY SOM VAS POPROSIT O UZREJMENIE POSTUPU A OVERIT SI CI VSETKO SPRAVNE CHAPEM A VSETKO MAM SPLNENE PRE NAROK NA NEMOCENSKE. Este nikdy som nemala PN tak je to pre mna nove.

Doktor vypise PN, ja zanesiem II. diel žiadost o nemocenské na SP a tiež im odovzdám preukaz o trvaní PN lebo PN bude opokracovat aj v oktobri. samorejme zaplatim poistne.

na zaciatku oktobra napisem ziadost pobocke SP o vratenie preplatku poistenho za tento mesiac ( lebo som 4 den. poistenia nastupila na PN a ta trvala az do konca mesiaca) alebo to poslat neskor? pocas poberania davky poistne neplatim, je tak?

Dalsi mesiac zanesiem na Soc POi. IV. diel hlasenia o skončení PN a odhlasim sa v nasledujuci den po skonceni PN ako dobrovolne nemocensky poistena soba. Oni mi zaroven povedia sumu ktoru mam zaplatiti ako poistné za ten mesiac a ten uhradim do 8. dna dalsieho mesiaca. Platit budem vlastne len za ten jeden den? spravne? snad nemusim platit cely mesiac , ze nie

Na urad prace zanesiem potvrdenie o docaasnej PN uchadzaca o zamestnanie, oni mi na zaklade toho prerusia vyplatu davky v nezamestnanosti a obnovia ju az po ukonceni PN? ked im znovu zanesiem toto potvrdenie aj s vyzncenym skoncenim PN?

to nemocenske mam z minimalneho vymeriacacieho zakladu, tak by to malo byt cca 200 eur mesacne, spravne?

Dakujem
veronikasad
24.09.16,10:49
Počas PN- sa dobr.poistenie neplatí, preto stačí keď uhradis pomernú časť od vzniku dobr. Napoistenia do začiatku PN. Môžeš to uhradiť do konca sept., Nemusíš čakať do 8.10.
Ak dobrovoľne poistenie ukončis posledným dňom PN, v ďalšom mesiaci už nebudeš platiť nič. Odhlášku však treba doručiť do SP osobné posledný deň PN

Nemocenské od 3. Kal.dna je 55% denného vymeriavacieho.zakladu, takže pri celomesacnej PN z min.VZ 429€ to bude trošku viac ako 200€.
cmd
24.09.16,11:09
nechapem teda preco mi v tej SP povedala tu sumu vypocitanu az do konca mesiaca ked som jej jasne povedala ze od pondelka som na PN a vyslovene som sa pytala co s tym preplatkom kedze budem na PN a ona ze si mam poslat ziadost o vratenie preplatku,...takze urcite mozem zaplatit len za tie dni do zaciatku PN a neriesit co mi ta uradnicka povedala? tiez mi to prislo od veci veru
cmd
24.09.16,11:11
a dakujem velmi pekne za radu, najma to s tou odhlaskou v poslednom dni PN. o starost menej