Hanah123
24.09.16,12:40
Dobrý deň. V práci mám kolegyňu, ktorá mojej nadriadenej posúva o mne nepravdivé informácie, škodí môjmu menu, manipuluje s nadriadenou, zámerne na ňu tlačí, aby mi dala výpoveď a šla proti mne v zamestnaní. Jedným slovom, ovplyvňuje ju v môj neprospech. Nechápala som, čo sa deje, odkiaľ zrazu ide o mne to množstvo nepravdivých informácií a prečo začala nadriadená voči mne vyvíjať tlak, aby som si dala výpoveď doslova až na hrane zákona. Tento týždeň som si však našla v schránke obálku s papiermi, na ktorých sa nachádza jej komunikácia s ešte ďalšou kolegyňou o tom, ako na nadriadenú zatlačia, ako ju nahovoria, aby spravila kroky proti mne, ešte aj s množstvom hanlivých vyjadrení na moju adresu, ktoré jej tiež podsúvajú. Je to však ich súkromná komunikácia na facebooku. len medzi nimi dvomi. Má však dopad na moju prácu, nakoľko som tlačená k výpovedi a zároveň aj spoločenský dopad, lebo sa snaží tie jej vymyslené informácie šíriť do okolia. Že nie sú pravdivé a že to celé je jej manipulácia dokazuje tá súkromná komunikácia, ktorú som obdržala. Ako sa v takomto prípade brániť? Je možné tie papiere ukázať mojej nadriadenej aj verejnosti a dokázať tak, že všetko to je jej práca, lebo má osobný problém voči mne?
veronikasad
24.09.16,10:54
Viem, že nová práca sa nehľadá ľahko. Ak však situácia na pracovisku je taká ako pises, urobíš najlepšie keď čím skôr odides sama. Ušetris si kopec nervov...
Hanah123
24.09.16,11:03
Ta kolegyňa už takto z práce dostala preč predo mnou ďalšie dve. Myslím si, že je na čase to zastaviť a odísť by mala ona. Ide mi skôr o to, akým spôsobom použiť tie papiere s ich komunikáciou, nakoľko je v nich úplne všetko.
afrikánka
24.09.16,11:10
mimotemy stíhate tam vôbec pracovať...a akú kvalitu dosahujete...? Myslím teda celý kolektív...,.
Hanah123
24.09.16,11:14
Hej, stíhame. Aj kvalitne. Teda ja si za mojou prácou určite stojím. Akurát tie podmienky sú vďaka niektorým ľuďom dosť ťažké.
veronikasad
24.09.16,11:20
Ta kolegyňa už takto z práce dostala preč predo mnou ďalšie dve. Myslím si, že je na čase to zastaviť a odísť by mala ona. Ide mi skôr o to, akým spôsobom použiť tie papiere s ich komunikáciou, nakoľko je v nich úplne všetko.
Málokedy sa stane, že vedenie firmy podrží radoveho zamestnanca, aj keď máš dôkazy. Ak máš dosť síl, bojuj ...
Ako naložiť s dokazmi ti poradiť neviem, snáď poradia ini
Hanah123
24.09.16,11:22
Ďakujem. Idem do toho. To už som rozhodnutá...
afrikánka
24.09.16,11:39
Ak ti môžem poradiť, skús najskôr na vedení podniku, viacmenej súkromne s niekým, koho poznáš, alebo sa ti javí prístupný....ak nájdeš pochopenie..."choď do toho", ale aj tak...ako napísala veronikasad, o podržaní radového zamestnanca...Ale z čoho vlastne vyplýva snaha o tvoj odsun? A čo bolo príčinou odchodu dvoch pracovníčok pred tebou?
avalik
24.09.16,12:53
pises o sukromnej komunikacii na FB - ide o vypis zo sukromnych sprav alebo o vypis z "nastenky"?

ak je to vypis zo sukromnych sprav, kto sa k nim moze dostat? - obe pisatelky a nejaka treia osoba - hacker? pripadne nejaky IT clovek vo firme ak tie spravy boli pisane v praci, alebo nejaky kolega, ktory ma pristup do pocitaca? a ta tretia osoba ti dorucila vypis z ich konverzacie na tvoju adresu? ... pride mi to minmalne zvlastne ... nemas aj ty pristup k PC dotycnych kolegyn?
Hanah123
24.09.16,13:01
Je to výpis zo súkromných správ. Prístup k ich PC ja nemám vôbec, nakoľko každý máme svoje PC zaheslované. Rovnako v práci nemáme prístup na FCB a podobné stránky. Sú blokované.
Hanah123
24.09.16,13:07
Afrikánka - ja som sa so spomínanou kolegyňou dostala niekoľkokrát do konfliktu za jej náboženské presvedčenie. Uvediem jednu zo situácií ako príklad. Syn má veľké problémy s imunitou, tak sme po mnohých neúspešných snahách o jej podporu nakoniec prestali riešiť lekárov a skúsili homeopatiu. Keď som to spomenula v práci, vyletela na mňa, že to je biela mágia, že do syna vstúpi diabol, že si to mám dobre premyslieť, lebo ho takto zničím. Atď.... Vyjadrila som na to svoj názor a jednoducho ma preto odsudzoval. Tie dve kolegyne predtým... namiesto jednej z nich dostala miesto ona, čo sa týka tej druhej, tiež bola jej neobľubenkyňa ako ja, narozprávala na ňu rôzne veci a ona to neuniesla a podala si výpoveď.
misoft
24.09.16,13:14
Takto: zastav niekde na chodbe svoju šéfovú a medzi štyrmi očami jej len sucho oznám, že vieš o tom, ako XYZ ťa ohovára a že máš aj dôkazy o tom. Ďalej jej povedz, pokiaľ ona neprehodnotí svoj postoj k tebe, budeš to riešiť inak (urob na ňu BU-BU-BU - na hrubú dieru hrubá záplata!). Tiež je povedz, že tieto dôkazy môžeš použiť proti nej, keď sa na ňu rozhodneš podať žalobu (pokiaľ nebude právne až taká vyspelá, nepochopí, že tie dôkazy aj tak použiť nemôžeš).
Počkaj 24 hodín a po tejto dobe sa ZOBER a CHOĎ priamo za jej šéfom, riaditeľom, manažérom a pekne mu to vyklop a VRAZ mu do ruky tú komunikáciu z FB, aby si urobil predstavu o tom, ako pracuje jeho podriadená vedúca a z firmy odháňa pracovníkov.

@avalik: výpis z FB jej mohla dodať aj tretia osoba, ktorá na FB pozná XYZ a šéfku a má možnosť nejako konverzáciu stiahnuť - niekedy stačí obyčajný prtscr.
avalik
24.09.16,13:17
OK, tak podme dalej ... Cui bono?
... sukromne spravy

- je mozne aby ti ich poslala/vlozila do schranky priamo ta kolegyna, ktora ta chce vystvat?
... ako by jej to mohlo pimoct k tvojmu vystvaniu? - zlaknes sa a radsej odijdes bez boja?

- poslala ti ich druha kolegyna? preco? lebo je to uz aj na nu privela aj za cenu, ze sa dozvies, ze je do toho zapletena? - zasla by som za nou, ze mam info a dokazy o tejto veci a ci je ochotna, ti dosvedcit konanie vystvavacky

- niekto - kto? sa dostal k sukromnym spravam, pozna ta, vie tvoju adresu - aky ma dovod ti to posielat?

mas potvrdene aj z inych zdrojov, ze len ta vystvavacka ide po tebe? ... nechce niekto prave podsunutim (mozno upravenej) konverzacie poskodit prave "vystvavacke" a teba na to pouzit?
afrikánka
24.09.16,13:23
Sama najlepšie poznáš situáciu na pracovisku, aj podieľ zúčastnených, zachovaj sa s rozvahou, neupadni do súkolia klebiet, intríg a podrazov.....buď za "dámu".... v ohováraní je najdôležitejšie tvoje svedomie, preto by stálo za úvahu povzniesť sa....ak už nie je neskoro.
Hanah123
24.09.16,13:31
To, čo sa deje v práci, vidí každý a nechápe. Rovnako ale nikto netuší, že ten tlak na nadriadenú ide od tejto kolegyne. To, čo je v tej komunikácii, upravené nie je, nakoľko tie veci sa skutočne diali tak, ako sú tam popísané. Akurát, že sme nevedeli nikto, že stojí za tým táto kolegyňa a sú to jej manipulácie
misoft
24.09.16,13:37
Napadla ma ešte jedna možnosť (tak trochu podraz, ale ako sa vraví: Aký požič, taký vráť):
dostať ju na nejakú dámsku "slezinu", riadne ju opiť a keď bude ako orangutanica, tak si ju vyfotiť. A fotku potom šéfovej ukázať, že aha: XYZ sa teda riadne ožrala, je vhodné aby ti ONA pracovala?
buchač
24.09.16,13:55
... a prečo začala nadriadená voči mne vyvíjať tlak, aby som si dala výpoveď doslova až na hrane zákona.

Ak začne robiť mobbing nadriadený ? Nuž amen tma a pomáhajte všetci svatí. Lebo na tom pracovisku Ti veru už nik a nič nepomôže.
Už len riešenie podľa Veronky.



Ak však situácia na pracovisku je taká ako pises, urobíš najlepšie keď čím skôr odides sama. Ušetris si kopec nervov...
-------------------------------------------

Ta kolegyňa už takto z práce dostala preč predo mnou ďalšie dve. Myslím si, že je na čase to zastaviť a odísť by mala ona. Ide mi skôr o to, akým spôsobom použiť tie papiere s ich komunikáciou, nakoľko je v nich úplne všetko.

Obľúbenec má vždy väčšiu šancu ako ten obyčajný pracovník, aj keď sú na rovnakej pozícii.
Dôkazné bremeno v tej podobe ? Povedzme, že existuje.....a ???
Začneš bojovať, nabonzuješ, dôkazy sú silné...šéf ich akceptoval...čo ďalej ?
Myslíš si, že vydržíš na tom pracovisku ?....ja si myslím opak.

-----------------------------------------


...so spomínanou kolegyňou dostala niekoľkokrát do konfliktu za jej náboženské presvedčenie. Uvediem jednu zo situácií ako príklad. Syn má veľké problémy s imunitou, tak sme po mnohých neúspešných snahách o jej podporu nakoniec prestali riešiť lekárov a skúsili homeopatiu. Keď som to spomenula v práci, vyletela na mňa, že to je biela mágia, že do syna vstúpi diabol, že si to mám dobre premyslieť, lebo ho takto zničím. Atď.... Vyjadrila som na to svoj názor a jednoducho ma preto odsudzoval.

Toto je taká perlička, nechal som si na záver.
Ča sa týka zdravia môjho a mojich blízkych ? Už len z toho titulu, že niečo mám za sebou ?
"Pani" kolegyňa by sa asi veľmi čudovala, čo by si vypočula..............a záver monológu by bol vo význame zaželania podobných (určitých) problémov niekomu v rodine.
Nuž, čo už.... ja som strašné hovado v týchto veciach...

--------------------------------------------
Čo Ti bráni šmariť sa na takú menšiu maródku v trvaní pár mesiacov ??? Existujú diagnózy, ktoré ani odborník nevyvráti a existujú aj iné, o ktorých si ani odborník nedovolí pochybovať.
Počas maródky si nájdeš nejaké vhodnejšie zamestnanie a s úsmevom pôjdeš pááá.
Hanah123
24.09.16,13:59
Chcem, aby o nej všetci vedeli, čo je zač... a to zistia, keď zverejním tú komunikáciu. Otázka znie: Môžem to urobiť?
misoft
24.09.16,14:03
Žiaľ nemôžeš.....ale podstrč ju niekomu ďalšiemu, nech sa to po sociálnej sieti šíri ako lavína.
buchač
24.09.16,14:10
Chcem, aby o nej všetci vedeli, čo je zač... a to zistia, keď zverejním tú komunikáciu. Otázka znie: Môžem to urobiť?

Otázka znie úúúplne inak.

Čo získam a čo stratím ? Som ochotná ísť do boja ?
Lebo vraví sa ...." Nezačínaj bitku, pokiaľ nemáš istotu, že vyhráš vojnu. "

Môžeš - nemôžeš je úplne vedľajšie.....ALE v podstate NIE - nemôžeš.
Riskuješ právne kroky od kolegyne. No niekedy je ten risk ale celkom vhodný.

Ty sa pýtaš na nete ? Opýtaj sa predsa právnika. Veď ak je toto všetko pravda, čo vravíš ?
Dobrý právnik na súde z dotyčnej a aj zo zamestnávateľa vysúdi (môže vysúdiť) vcelku slušnú sumu.
Kabaka123
24.09.16,14:16
Žiaľ nemôžeš.....ale podstrč ju niekomu ďalšiemu, nech sa to po sociálnej sieti šíri ako lavína.

to je najlepší spôsob....ako ich zdiskreditovať
Oliwa
24.09.16,17:20
Napadla ma ešte jedna možnosť (tak trochu podraz, ale ako sa vraví: Aký požič, taký vráť):
dostať ju na nejakú dámsku "slezinu", riadne ju opiť a keď bude ako orangutanica, tak si ju vyfotiť. A fotku potom šéfovej ukázať, že aha: XYZ sa teda riadne ožrala, je vhodné aby ti ONA pracovala?
Čiste hypoteticky - nezdá sa mi reálne, aby k takémuto "posedeniu" týchto dvoch vôbec prišlo. A ak by aj, po pracovnej dobe si môže robiť čo chce... aj chodiť po štyroch... ak ráno príde do práce triezva a svieža. Zadávateľka by týmto len klesla na jej úroveň, resp. podliezla latku ešte nižšie... a to asi nie je jej cieľom...

Nerob iným, čo nechceš, aby robili Tebe... Jednaj na rovinu. Skús vystriehnuť vhodnú chvíľu, keď sa šéfka nebude nikam ponáhľať a bude ochotná vypočuť si Ťa. Otvorene jej povedz, že vieš o mobbingu, ktorý kolegyňa proti Tebe vedie. Že si to neželáš, lebo sa to nezakladá na pravde, poškodzuje to Tvoju povesť a že sa na ňu s dôverou obraciaš a žiadaš ju ako svoju priamu nadriadenú, aby to zo svojej pozície zastavila a vytvorila vhodné podmienky na pracovisku. Na záver nezabudni akoby mimochodom, no dosť dôrazne na to, aby pochopila, že to myslíš vážne, podotknúť, že v prípade, ak to neprestane, pôjdeš ďalej /vyššie, použiješ všetky dôkazy, ktoré máš a prostriedky, ktoré zákon umožňuje na ochranu svojho mena a povesti.
Ak je šéfka rozumná, mala by zaujať správne stanovisko a donášačku poslať s jej klebetami kade ľahšie. Žiaľ, sú šéfovia, ktorí takýchto vriťolezov tolerujú, znášajú či dokonca využívajú na získavanie informácií o svojich zamestnancoch /pravdivých i nepravdivých/...
Otázne je, prečo sa to deje na Vašom pracovisku už po tretí raz...

Treba si uvedomiť jedno:
Ak Ťa v práci nebudú chcieť /a ani šéfka Ťa nepodrží/, urobia všetko pre to, aby si odišla...
Ak si presvedčená o svojej pravde a máš sa o koho oprieť, choď do toho...
Odvážnemu šťastie praje.
Otázka však znie: čo môžeš stratiť a čo získať...
Koľko rokov tam pracuje kolegyňa /a všetci ju poznajú, vedia, aká je/ a koľko Ty...
PS: V TV bol raz prípad, keď za poškodzovanie cudzieho mena bol vyhraný súdny spor. Lenže dôkazné bremeno by bolo na Tvojej strane a bolo by to treba ustáť... hlavne s nervami, financiami, atď...
Každopádne, držím palce, aby si urobila správne rozhodnutie - či míňať energiu za boj o česť a spravodlivosť, alebo na hľadanie nového miesta... A treba zohľadniť aj to, či sa to deje vo veľkom meste alebo v nejakých "krkahájoch", kde si všetci vidia do hrnca...
branislavp
28.09.16,22:54
Hanah123, prečítala som si príspevok a rady. Môj názor je skončiť v takom dusne, pokiaľ ešte zdravie ako tak slúži. Povznes sa nad tým všetkým, vymaň sa z tých intríg, pohľadaj si robotu. Ako radí buchač. Preklenutie doby PN, aby si mala čas aj na relax. Nepoznám Tvoje pracovné zaradenie, ale umárať sa v takom prostredí, naozaj to nemá význam za cenu Tvojho zdravia. Lebo boj s veternými mlynmi je veľmi tvrdý boj a výsledok otáznikový Ani sama nemôžeš vedieť, aké polená Ti budú hádzať pod nohy a či by si to všetko nepredvídané ustála a zdolala bez ujmy na zdraví. Pouvažuj nad sebou. Ale je to iba môj názor. Držím palce. Veľa šťastia.
taiko
29.09.16,05:19
Urob sa hlupa.
Zober danu obalku a daj ju obom damam k nahliadnutiu so slovami.
" Baby no predstavte si toto. Pozrite sa , co mi prislo postou. Kokso, to hadam je nejake falsovane, pretoze keby to bolo pravdive, to je hadam aj na trestne oznamenie. Nechapem, kto mi toto mohol poslat a preco. Co myslite baby, mam s tym ist na policiu ? ".

A urob to vtedy, ked tam bude co najviac ludi, aby doslo k " Ukaz to aj mne, aj mne aj mne aj mne".
Nemas sa coho obavat, lebo sama vyslovis veeeeelke pocudovanie nad danym textom a vyslovis podozrenie, ze je falsovany a ze vlastne Ty nevies o co ide.
Mozes len ziskat. Lebo ak to necha one damy chladne, tak si uz aj tak prehrala, lebo vedia, ze si mozu dovolit cokolvek.
Osobne si vsak myslim, ze sa pokadia :) Nebudu vediet, ci sa robis iba hlupa, alebo sa im vyhrazas. A zaroven to zaseje neistotu do radov nepriatela, lebo nebudu vediet, kto Ti to poslal a co mas este k dispozicii :) Pozorne sleduj ich reakcie
Len to musis dobre zahrat :)