registerx
24.09.16,15:11
Zdravím

Chcel by som sa poradiť po prípade skritizovať odsúdiť a pod. :)

Situácia následovná:
Večer 23:00. Auto stojace pri bytovom vchode konkrétne pri múriku. Žiaden chodník, viacero vchodov. S autom som predišiel vopred aby som sa vyrovnal do stredu vozovky a následne cúval. Pri cúvaní som samozrejme sledoval spätné zrkadlá vpravo vľavo. No až v určitom úseku v ľavom teda šoferovom zrkadle som zbadal chodcu na ktorého som upriamil pohlad no on mi začal buchať od zadnej časti vozidla až po prednú pričom som neotáľal a cúval ďalej až kým som pred sebou nevidel ležiaceho. Zastavil som auto vypol a ostal stáť. (Auto ma znížený športový podvozok)

Chodec podľa svedka (buchajúceho) bol zrazený prednou aj zadnou napravou. Zrazený zase tvrdí že si na nič nepamätá len ako si zabudol kľuče šahal do vrecka a ked ich našiel už auto bolo pred ním.
Sú v tom aj další dvaja svedkovia, ktorý už boli dalej pred autom pred tým búchajúcim, ktorý kolo mna neprešli no boli tam. Svedkovia su všetci kamaráti samozrejme a všetci mali vypité. V ten večer pili. Zrazený mal 1,6 promile.

Ja som nenafúkal nič no obvinený som ja keďže som ho nejakou formou zrazil. Zrazený utrpel nejaku ujmu na zdravý čo sa týka kolena a marodoval 39 dní.

Znalec zo zdravotnictva, ktorý vypovedal nepovedal priamo že ano ja som ho "zrazil" ale že to mohol byť najpravdepodobnejší mechanizmus. Bol prizvaný taktiež znalec z cestnej dopravy od ktorého ešte nemám všetko no zase to bude asi že vina bola moja :) ...

Pri cúvaní som zrazeného chodca nezaregistroval ani nevidel .... takže nie som si vedomý aby som niekoho zrazil alebo do niekoho narazil nie to prešiel...

Viem, že nedá sa povedať ano ano on je vinný a ty si v suchu a naopak to na mňa a on je v suchu :) ale aspoň na oko má zmysel si zvať k tomu právnika keď 8 mesiacov to ťaham sám s tým, že som policiu dohnal k prizvaniu toho znalca tzv. "zhodil" znalecký posudok doktora a pod. ? :) Mám šancu uspieť sám alebo lepšie s právnikom ... alebo vôbec mám nejakú šancu uspieť ? :) + čo mi môže hroziť pri neuspení ? Vodičský preukaz a všetko okolo neho ma zaujíma najviac .... + financie :)

+

Vopred ďakujem za odpovede :)
misomiso
24.09.16,13:28
Plati rovnake ako pri nehode jazdou vpred.
registerx
24.09.16,13:33
prepáč :) ale skôr mi to potvrdilo než som to sem dal :) ako sa to maže aby som sem to pridal znova ... lebo teraz som to len upravoval aby som pridal tu pdostatu :)
registerx
24.09.16,13:33
ďakujem :) ale zblbla mi stránka a potvrdilo mi to neuplné :) preto ak ťa môžem poprosiť reaguj ak chceš na tu podstatu :)
draik
24.09.16,13:57
Ak sa líšia výpovede, dôležitý je znalecký posudok. Inak platia napr. § 4 ods. 2 písm. h), §22 ods. 2, § 22 ods. 3 zákona o 8/2009 Z.z.
Za dopravnú nehodu s následkom zranení hrozí trestné stíhanie a zákaz činnosti.
V správnom konaní možno uložiť pokutu od 150 do 800 eur a zadržanie VP na tri roky.
pavol54
24.09.16,15:36
1,6 promile je dosť(alkohol predurčuje nevyspytateľnosť jednania to by mala polícia akceptovať) aby chodec spadol sám od seba pod auto, na druhej strane prejdeš po ňom a nič necítiš? ešte miesto kde ležal po cúvaní si neupresnil ja by som sa nedal alkohol na cesty nepatrí
viktorviktor
25.09.16,11:02
sám píšeš
...no on mi začal buchať od zadnej časti vozidla až po prednú pričom som neotáľal a cúval ďalej až kým som pred sebou nevidel ležiaceho. Zastavil som auto vypol a ostal stáť. ...


búchal asi preto, že ožratý kamarát ležal na ceste a zastaviť si mohol hneď a že máš športový podvozok, tým horšie keď to vieš a cúvaš, veď mohol mať zo sebou dieťa, 38 dní PN je dosť, pochybili aj policajti, mali zaistiť auto a prezrieť podvozok.
znalec tiež nieje jasnovidec , mechanizmus zranenia kolena je možný, či očakávaš, že napíše pre športový podvozok nemožné, buď rád že nemal brušisko a na trest sa spýtaj policajtov majú bohatšie skúsenosti
miguel9991
26.09.16,02:32
Kebyze je zavinenie jednoznacne z tvojej strany,by ti policajt objasnujuci nehodu uz na mieste mohol zadrzat vp,co asi nespravil. Az znalecky posudok znalca z dopravy nieco objasni,pockaj si na jeho zavery. Trestne sihanie pre ublizenie na zdravi bolo asi zacate,tak mas pravo nahliadnut do spisu a prestudovat si tento znalecky posudok,ked bude vypracovany.Az potom,ked znalec urci,ze je to tvoja vina,policajt vyda uznesenie o vzneseni obvinenia,kde uz budes mat procesne postavenie obvineneho.Proti tomuto uzneseniu mozes podat staznost do 3 dni od dorucenia.O opodstatnenosti staznosti rozhoduje dozorujuci prokurator./nemas uz ale narok na podmienecne zastavenie trestneho stihania/.Na podmienecne zastavenie trestneho stihania musis splnit nejake podmienky/precitaj si trestny poriadok/.K tomuto nepotrebujes ziadneho pravnika,len by z teba tahal peniaze.Az by sa cela vec dostala az na sud, o com pochybujem,vtedy by si pravnika asi potreboval.Pre teba bude najlepsie podmienecne zastavenie,samozrejme ak ty si vinny.Ak by urcil za vinnika chodca,trestne stihanie sa bud zastavi,alebo cely spis bude podla 214 tp odstupeny na spravny organ ,kde budu prejednavat chodca za priestupok.