ateirnah
25.09.16,11:28
Bola to praca v čechach a nemôžem sa ist nahlasit na zdravornu poisťovňu pretože nemam žiadne papiere z tej agentury cez ktoru som bol zamestnany.žiadal som E104 ale nemôzu mi ju poslať lebo konkretny zamestnávateľ ma este neodhlásil.neviem na ktory urad v cechach sa obratit.prosim pomožte.
ivka70
25.09.16,11:12
A ako skoncil PP?
ateirnah
25.09.16,11:29
Nemam žiadne ukončenie.už tam nepracujem.nevyplacal tak sme sa dohodli na ukončeni pp a on do dnesného dňa nebol ochotny mi poslat papiere.aj som poslal svoju vypoved a žiadna odpoveď.doporučene.do dnesneho dňa čakam a nemozem sa pohnuť ďalej.mam isť za pravnikom alebo je este nejaka ina možnosť.jedna sa mi hlavne o to zdravotne poistenie.ci to mozem aj ja odhlasit alebo to musi iba ten zamestnavateľ.?
ivka70
25.09.16,11:32
Mas aspon tu dohodu o skonceni PP podpisanu na papieri s jeho suhlasom?
veronikasad
25.09.16,13:06
S kým a ako si sa dohodol na ukončení prác.pomeru? Či si len jednoducho prestal chodiť do práce?
kopretinka
25.09.16,14:23
tak dohodli ste sa na ukončení alebo si podal výpoveď?
ateirnah
25.09.16,14:30
Dohodli sme sa na ukonceni pp k urcitemu dnu ale on neprisiel so ziadnymi papierami ani telefom mi nedviha,tak som pisal sam svoju vypoved a poslal na agenturu, ktora ma zamestnala, a nic zžiadna odozva.
veronikasad
25.09.16,15:07
Ak si so súhlasom zamestnávateľa neukončil pracovný pomer dohodou a doručil si jednostrannú výpoveď zamestnanca, tvoj pracovný pomer trvá, začala ti plynúť výpovedná doba ... Namiesto právnika doporučujem osobnú návštevu zsmestnavatela, aj keď je to v CR a pokúsiť sa dohodnúť na ukončení prác.pomeru dohodou. Týmto dňom ťa zamestnávateľ odhlásiť zo zdravotných.poistenia v CR a budes sa môcť prihlásiť na SK. Dohoda o skončení prác.pomeru sa uzatvára písomne, so súhlasom oboch strán - zamestnanca aj zamestnavatels
ivka70
25.09.16,15:09
A ty sa cudujes, ze nemas ziadne papiere a ides to riesit s pravnikom? Ved ty si ani neukoncil PP. Takto sa pracovny pomer nekonci, ani na SK.
kopretinka
25.09.16,15:26
pletieš dokopy dve veci-dohodu a výpoveď.Pletieš dokopy agentúru a "zamestnávateľa".
tvojim zamestnávateľom je agentúra,nie? takže výplatu máš dostať od agentúry.
Na výpoveď sa neodpovedá.