yvica
25.09.16,17:30
prosím vás mám zálohovú faktúru na prenájom auta-kaucia ktorá bude vrátená po prihlásení auta v sr. z česka. tú som zaevidovala a prepočítala kurzom predch. dňom účt. prípadu.
teraz každý mesiac bude chodiť faktúra za prenánom, čiže zaúčtujem 518/321 prepočítam kurzom a samozdaním ako službu?
ale hneď na faktúre je aj odpočet zálohy, čiže prepočítam kurzom v deň predch. úhrade? a zaúčtujem kurzový rozdiel?
Sarlotka
25.09.16,16:52
aká záloha je odpocítaná, ide o dlhodobý prenájom predpokladám viac ako 30 dní však?
yvica
25.09.16,16:59
je to 300 tis. czk ale to je zálohová faktúra, pri prihlásení auta na slovensku, bude vrátená, a teraz mám mesačne zálohy-každý mesiac faktúra za dlhodobý prenájom - potom s odkúpením auta.
Sarlotka
25.09.16,17:36
a kto je majitelom automobilu CR dodávateľ, a ide o operatívny prenájom , nespĺňate náhodou podmienky finančného prenájmu ?
Sarlotka
25.09.16,17:37
totizto ci nejde o nadobudnutie tovaru nahodou
§ 11 ods. 3

Predmetom dane je aj nadobudnutie nového dopravného prostriedku za protihodnotu v tuzemsku z iného členského štátu každou osobou. Za nadobudnutie nového dopravného prostriedku podľa prvej vety sa považuje aj prevzatie nového dopravného prostriedku na základe nájomnej zmluvy s dojednaným právom kúpy prenajatej veci, ak sa v členskom štáte prenajímateľa považuje odovzdanie predmetu nájmu za dodanie tovaru do iného členského štátu s oslobodením od dane.