marcott
26.09.16,05:40
Potrebujem napísať platobný rozkaz, s tým problém nemám. Mám však obavu, čo v prípade ak medzičasom dlžník svoj dlh zaplatí. Vráti mi súd zaplatený súdny poplatok ? Ako mám postupovať?
buchač
26.09.16,04:00
CITUJEM :

"Mám však obavu, čo v prípade ak medzičasom dlžník svoj dlh zaplatí.
Ako mám postupovať? "
----------------------------
Človeče Boží....ak by mne dlžnik zaplatil, tak skáčem od radosti po plafón....a ten súdny poplatok by ma teda absolútne nesral...
---------------------------

....a NIE - poplatky sa nevracajú. ALE na druhej strane platí aj nasledovné.
http://www.najpravo.sk/sudne-poplatky.html
buchač
26.09.16,04:44
Súdny poplatok sa v podstate vráti jedine vtedy, ak by bola stiahnutá žaloba, návrh...
Chobot
26.09.16,06:44
Ak stiahneš návrh na vydanie plat. rozkazu ešte pred jeho vydaním, tak súd ti poplatok vráti.

Ak ti ale súd vydá plat. rozkaz a dlžník zaplatí dlh deň pred tým, tak už nemôžeš stiahnuť plat. rozkaz. Na druhej strane, plat. rozkaz bude platný a ak vznikne rozdiel medzi sumou uvedenou na plat. rozkaze a zaplatenou sumou, túto je povinný dlžník uhradiť. Ak neuhradí, môžeš vymáhať.
draik
26.09.16,08:31
Akonáhle dlžník zaplatí až po podaní návrhu na súd, tak máte nárok na úhradu trov, pretože k zastaveniu konania prispel on sám a nie Vy ako navrhovateľ.
aenri
02.10.16,07:15
Prakticky to funguje takto - ak dlznik zaplati po vydani PR, tak pravdepodobne poda odpor proti nemu, kde napise ze zaplatil, tento odpor Vam sud preposle na vyjadrenie. Vyjadrite sa tak, ze ano zaplatil, cize vezmite spat zalobu v casti pohladavky ale cast zaloby na priznanie nahrady trov konania - t.j. sudny poplatok a ine naklady spojene s konanim, ostava, kde ziadate aby vam priznal nahradu trov konania voci nemu. Nasledne sud o trovach rozhodne a s najvacsou pravdepodobnostou vam ich prizna - §256 C.s.p.
Mária27
03.10.16,09:26
zároveň žiadať úroky z omeškania z neskoro uhradenej sumy