Laurinkai
26.09.16,07:53
Ahoj poradaci. Zamestanec bol na dvojdnovej SC, na ktoru som nastupil prvy den vecer, prenocoval v hoteli/ a pokracovanie SC dalsi den. Strava nebola zabezpecena, takze stravovanie v hoteli, zaplatene v hotovosti.. Mal veceru, ranajky a obed. Priniesol ucet z hotela na preplatenie. Urobil si cestak, kde si narokuje stravne podla zakona a toto krati o ranajky, obed a veceru? Moja otazka. Mozem firma preplatit aj hotelovy ucet /vecera,ranajky,obed/ a zaroven stravne podla zakona, patricne kratene o ranajky,obed a veceru, ktore si uviedol do CP? Dakujem za radu.
ivka70
26.09.16,06:18
Ak mal zabezpecenu stravu (preplatenim uctu z hotela zabezpecenu mal), tak mu pomerne stravne kratis, pripadne nedostane ziadne.
Otazka je, ci zamestnavatel suhlasi s tym, aby sa mu preplatilo stravne podla uctu v hoteli, alebo mu da celodenne stravne prisluchajuce pracovnej ceste.
Ak ano a este mu vyjde podla dlzky pracovnej cesty aj nejaky narok na stravne, ma narok.
Laurinkai
26.09.16,07:09
Dakujem za odpoved. Ano. Zamestnavatel suhlasi s preplatenim hoteloveho uctu, teda, ak si dobre vysvetlujem, je to ako by mu to stravne poskytol. A teda v CP mu patricne kratime narok na stravne o ranajky, veceru, obed. Dobre som to pochopila?
ivka70
26.09.16,07:25
Ano.
Laurinkai
26.09.16,07:30
Dakujem Ti za radu.
Chobot
26.09.16,08:57
Len potom nezabudnite, že to, čo prevyšuje sumu dennej dávky stravného, bude pre zamestnanca nepeňažný príjem a treba mu to zdaniť. To je ako keby mu firma dala miesto 9,8 EUR (štandardné stravné na deň) na ruku 20 EUR.
Laurinkai
26.09.16,09:48
Ano, jasne. Vdaka za tvoj zaujem a upozornenie.