Misa7
26.09.16,08:26
Dobrý deň, keď mám otca nezamestnaného, je evidovaný na úrade práce a poberá dávku v hmotnej núdzi a matka sa ráta ako spolu posudzovaná osoba, tak matka je tiež v evidencii ako otec alebo je dobrovoľne nezamestnaná alebo čo je ona potom? Potrebujem odovzdať papier na štipendium za matku a oni mi ho nechcú vydať pretože je spolu posudzovaná osoba s otcom, povedali že to musí stačiť keď je len papier za otca. Ale po minulé roky som odovzdávala aj za matku nejaký papier to že je evidovaná, tak teraz nechápem čo mám spraviť aby mi ho vlastne dali to štipendium.
Oliwa
26.09.16,08:09
Nie je papier ako papier...
Študijné oddelenie od Teba žiada čo? Teta na študijnom Ti musí presne povedať, čo od teba žiada doložiť k žiadosti o štipendium, resp. pozri si na stránke školy, vytlač si to a ukáž tete na úrade práce.
Úrad práce Ti nechce vydať čo?
Teta na úrade práce Ti musí presne povedať, prečo ho nepotrebuješ, resp. Ti ho nechce vydať /žeby zmena zákona?/. Nech Ti to dá písomne alebo pošle mailom na študijné oddelenie. Ak to nevie alebo nie je ochotná, choď za jej nadriadeným, alebo si skús naštudovať na webe.
Papiere sú všelijaké... aj tety na študijnom a úradoch sú všelijaké...
Misa7
26.09.16,08:37
Už konečne vedeli kde matka patrí a máme aj príslušný doklad, ale ďakujem
Oliwa
26.09.16,09:33
Congratulations! Jedna malá bitka s veternými mlynmi /štátnou správou/ vyhraná...
Misa7
26.09.16,09:37
Ďakujem :)