vlado.porada
26.09.16,09:44
Dobry den. Chcem sa spytat, ako mam postupovat, ak chcem vyslat zamestnanca na pracovnu cestu do zahranicia. To, ze mam ist na soc. poist. a tam vyplnit a poziadat o potvrdenie A1 mi je zname. Ale kedze nastali zmeny a po novom musi: 10% zamestnancov firmy ostat pracovat na Slovensku a zaroven musia pracovat v takom odbore, v akom vysielam pracovnika na pracovnu cestu do zahranicia, ako mam postupovat, ked moja s.r.o. zamestnava len mna (cize som zaroven aj zamestnanec a aj konatel a zaroven majitel firmy)??? Vie niekto poradit? Vdaka
NIKTO O TOM NIC NEVIE?
deerslayer
03.10.16,14:22
Táto problematika zaujíma aj mňa. Čo v prípade,ak s.r.o. dokonca nemá zamestnanca,ale konateľ má zmluvu o výkone funkcie. Je tu však aj ďalší problém. Jedná sa o inštaláciu vykurovacieho systému v Rakusku. Čo ak bude treba nejaký servisný zásah, ktorý nepočká, kým sa vybaví nejaké potvrdenie A1 ?
avalik
05.10.16,11:53
Consultix
05.10.16,15:52
Konateľ v rámci zmluvy o vykone funkcie nemoze predsa pre spolocnost vykonavat pracu. Predmetom zmluvy o vykone funkcie je plnenie uloh statutarneho organu, nie pracovna cinnost. Ta sa riadi zakonnikom prace a ked konatel vykonava takuto pracu, mal by byt v pracovnopravnom vztahu k spolocnosti.