marions
26.09.16,10:44
Za zamestnanca jedného zamestnávateľa, ak jeho mesačný príjem v každom mesiaci roka 2015 bol menej ako 4 120 eur nije je povinná ZP vykonať RZZP?
Takému zamestnancovi má vykonať RZZP zamestnávateľ alebo má požiadať ZP?
ivka70
26.09.16,08:45
Vsetky RZZP robi zdravotna poistovna.
A robi ich tym, ktorym podla zakona musi urobit. ZP netreba o RZZP ziadat.
Zamestnavatel uz ziadne RZZP nerobi, len prerozdeluje preplatky ci vybera nedoplatky za zamestancov.
Tweety
26.09.16,08:46
Zamestnávateľ už dávnejšie nerobí RZZP.
marions
26.09.16,08:50
No veď práveže viem, že zamestnávateľ nerobí RZZP, ale zamestnávateľ dostal výsledok RZZP a neboli tam uvedení zamestnanci s nízkym príjmom, ktorí nepracovali u nás celý rok. Tak som čítala na stránke ZP, že týmto zamestnancom ZP nie je povinná urobiť RZZP. Preto sa pýtam, čo s takými zamestnancami, ktorí nepracovali u nás celý rok, mali na OP nárok, ale počas roka sa im neuplatňovala.
marions
26.09.16,08:52
A prišiel mi len preplatok za zamestnávateľa, preplatky zamestnancov: 0,-€. Zamestnancom ZP posiela samostatne?
Tweety
26.09.16,09:05
ak máš len preplatok zamestnáv. zaúčtuješ ten,
marions
26.09.16,09:50
Áno, viem,zaúčtujem ho, len chcem tomu rozumieť, prečo tam nie sú zamestnanci, ktorý by mali byť v RZZP. A sú to takí, čo u nás nepracovali celý rok, ale mali nárok na OP ale mesačne sa nedávala. Čakala som na RZZP a oni tam nie sú uvedení. Neviem, či som niečo urobila nesprávne ja ako mzdárka, alebo to je správne. Tak skúmam.
A zas naopak jeden zamestnanec, ktorý u nás nepracuje už ale v priebehu roka sa stal invalidkým dôchodcom, ten je v zozname zamestnancov, ktorým ZP vykonala RZZP. A je tam čiastka zamestnanec, to by sa u malo vrátiť.Ale prečo len jemu, keď ostatným by sa malo vracať tiež a oni majú 0,-
Jana Motyčková
26.09.16,10:00
Ak je zamestnanec v zozname uvedený a je tam suma za zamestnanca 0 a za zamestnávateľa niečo iné, znamená to, že tomu zamestnancovi ZP robila rzzp, ale výsledok zamestnanca poslala rovno jemu domov a len zamestnávateľa zúčtováva so zamestnávateľom, to napr. musí tak ZP robiť, ak v čase rzzp už ten zamestnanec nie je zamestnaný u toho zamestnávateľa alebo mal iné príjmy v DP a pod.
marions
26.09.16,10:47
Ďakujem, to by som tiež chápala. Sú tam aj takí, že výsledok je 0,-.To som pochopila.Ale niektorí zamestnanci tam úplne chýbajú a na OP nárok majú a jeden je tam, že vo výsledku je aj suma preplatku za zamestnanca. Tomu to mám vyplatiť ja? Prečo ostatným vypláca ZP a jednému nie? A prečo tým, čo majú nevyplácajú vôbec?
A ďakujem za trpezlivosť, ale akosi tomu stále nerozumiem
Jana Motyčková
26.09.16,11:09
Chýbať môže, lebo napr. mu nebolo potrebné robiť rzzp - možno robili aj niekde inde a OP im nevyšla. Ak je tam preplatok za zamestnanca, treba to s ním vyrovnať. Ak už odišiel, môžete podať námietku (ako zamestnávateľ) voči rzzp. Ostatné som už napísala.
marions
26.09.16,15:40
Ďakujem. Tak je to normálne, že za jedného zamestnanca pošlú zamestnávateľovi, a za iného nie? Prečo neposielajú buď všetkým, alebo nikomu? Potom bude vyúčtovanie asi v poriadku, zamestnanec, ktorý mal v roku 2015 dvoch zamestnávateľov sa tam nenachádza, lebo možno mal v inom vyšší príjem a nevyšiel m preplatok. Takže v takomto prípade sa môže stať, že keby som OP uplatňovala počas roka, mal by tento zamestnanec nedoplatok?