gabik
28.06.06,10:56
Prosím Vás poradí mi niekto? Mám možnosť získať zaujímavý tovar, ktorého predajom sa zaoberám, ale dodávateľ- súkromník mi to vie dať iba bez dokladu. Poraďte dá sa niečo také nejako "vybieliť"? Ak áno ako? Ďakujem.
Richard
28.06.06,09:10
otázku som presunul do novej témy pretože bola zadaná v hĺbke absolútne inej témy...
!!!!!! PROSÍM O DODRŽIAVANIE PRAVIDIEL NA PORADE!!!!
ALDA
28.06.06,09:57
Prosím Vás poradí mi niekto? Mám možnosť získať zaujímavý tovar, ktorého predajom sa zaoberám, ale dodávateľ- súkromník mi to vie dať iba bez dokladu. Poraďte dá sa niečo také nejako "vybieliť"? Ak áno ako? Ďakujem.
Ak ho chceš potom predávať iba bez bloku.:confused:
gabik
28.06.06,10:05
... Nie, ja to chcem už ďalej fakturovať normálne, len potrebujem radu, aky doklad, alebo čo spraviť, aby som to mohla dať do učtovníctva. Ak poviem, že som to našla, asi mi to nikto neuverí.
gabik
28.06.06,10:08
Ospravedlňujem sa Richard a sklaňam nad tvojou šikovnosťou. Netuším, ako to robíš, že dokážeš nás babrákov ustrážiť. Ďakujem.
Tweety
28.06.06,10:08
... Nie, ja to chcem už ďalej fakturovať normálne, len potrebujem radu, aky doklad, alebo čo spraviť, aby som to mohla dať do učtovníctva. Ak poviem, že som to našla, asi mi to nikto neuverí.
Bez dokladu nie je možný žiadny zápis v účtovníctve.
Milan Benka
28.06.06,10:11
Riešte to kupnopredajnou zmluvou a tým pádom budete mať doklad do účtovníctva.
Btw. o aký druh tovaru ide ??
Jana Acsová
28.06.06,10:14
Prosím Vás poradí mi niekto? Mám možnosť získať zaujímavý tovar, ktorého predajom sa zaoberám, ale dodávateľ- súkromník mi to vie dať iba bez dokladu. Istotne to vie aj inak. .-) Jediné, čo sa zrejme dá povedať je, že nevieme prečo chce predávať bez dokladu. Vy ho do účtovníctva potrebujete a nakoľko kuputeje od súkromnej osoby ako podnikateľ, o doklad by ste sa mali postarať vy. Jedným z riešení je spomínaná zmluva, ktorú spomína benka.
gabik
28.06.06,10:48
Môže sa ale stať, že prípadná kontrola bude u neho zisťovať spôsob nadobudnutia... Porozmýšľam a ďakujem Vám. Tu na porade sa stále presvedčím, že existujú ochotní ľudia....
Milan Benka
28.06.06,10:53
Ak to nie je kradnutý tovar, nemá sa čoho báť.
Lila
29.06.06,05:53
Občas sa to stáva so starožitnosťami, keď máte možnosť kúpiť dobrý kúsok do svojej "zbierky" resp. na ďaľší predaj a dotyčná "babka" nechce spísať s Vami zmluvu, lebo sa bojí, že to musí zdaniť. Myslím, že môže byť aj tu pes zakopaný.