tvojekuriatko
26.09.16,19:50
Dobrý večer, poraďáci.

Prerábam firemný web zameraný na predaj služby (kreslenie portrétov) a potrebujem si ujasniť právne náležitosti obchodných podmienok.

Situácia: na webe mám formulár pre nezáväznú objednávku určený na zhromaždenie požiadaviek potencionálneho klienta. Keď mi príde jeho email, potom dohadujem zvyšok až k platbe zálohy.

Musím tam mať aj tak obchodné podmienky? Niekde som dokonca čítal, že súhlas s obchodnými podmienkami nesmiem vyžadovať, lebo to nesmiem podmieňovať súhlasom s mojimi obchodnými podmienkami, ktorých obsah klient nemohol ovplyvniť. A keďže ide o nezáväznú objednávku, je to vlastne iba ako kontaktný formulár. Z tohto dôvodu tam maximálne môžem uviesť info o ochrane súkromia (čo spravím s nahratou fotkou atď).

Možno by stačilo mať nejaké obchodné podmienky v PDF a poslať mu to s číslom účtu a cenou. Keď uhradí sumu, považujem to za záväznú objednávku. A žiadne špeciálne obchodné podmienky netreba. Správne? (pokiaľ viem, treba to aj tak na "trvanlivom nosiči" - email s PDF prílohou by to mohol spĺňať).
Veľmi ďakujem za pomoc!