mrvamartin
27.09.16,00:21
Dobry den,
obraciam sa na Vas s otazkou, ci je normalne a bezne, aby firma ponukla zamestnancovi na TPP ist na sluzobnu cestu (presnejsie konferenciu) a zaplatila mu len cast nakladov?

Nastala totiz taka situacia: Vedenie firmy ponuklo ist na vzdelavaciu konferenciu do zahranicia. Povedal som si OK, nieco sa naucim a nadobudnute vedomosti, ktore uplatnim pri kazdodennej praci. Ziadnym sposobom sa nerozoberalo ako sa zaplati vstupne, cesta vlakom a ubytovanie. Povazoval som to za samozrejmost, ze to vsetko uhradi zamestnavatel. Par dni pred konferenciou vsak nastal moment, ked prisla sekretarka a vypytala si peniaze za cestu vlakom na konferenciu. Ostal som zamrazeny, no zaplatil som. Cakal som, ze si to dam potom preplatit. Na konferencii sef povedal ze mu dlzim za ubytko,. To som uz mal chut nieco povedat, ale ze OK. Samozrejme som si zaplatil aj cestu vlakom spat.

Cize sumar:
vstupne na konferenciu zaplatila firma, naklady na cestu, ubytovanie a jedlo ja.

Je to podla vas normalne/bezne chovanie firmy? Ani nejde tak o tie peniaze, ako o princip.

Dakujem za Vase odpovede
avalik
27.09.16,04:28
Cestovny prikaz si mal vystaveny? Mas nejaky doklad o vyslani na pracovnu cestu?
Soňa K
27.09.16,05:57
Bežné to nie je, ale je to dôkaz toho, že si všetko treba vyjasniť dopredu.