Gladstoner
27.09.16,08:14
Dobrý deň. Vie mi niekto poradiť, či možno do návrhu na vydanie platobného rozkazu porpi dlhu zahrnúť aj riadne platenie splátok, ktoré len budú splatné v budúcnosti(niečo ako rozhodnutie o výžive). Dohoda medzi veriteľom a dlžníkom znie na 10000,- €, splátky po 100,- € po dobu 100 mesiacov. Dlžík zaplatil len jednu splátku. Už dlhuje 1400,- €. Bol niekoľko krát vyzvaný na riadne plnenie, ale márne. Prosím ak máte k tomu link, alebo viete poradiť, napíšte. Ďakujem.
Jakubec
27.09.16,14:33
Nie, nemozno.
misoft
27.09.16,15:59
Pokiaľ dlžník splácal v pravidelných splátkach - dalo by sa o tom hovoriť aj ako o splátkovom kalendári (platí v presne stanovený čas presne stanovenú sumu). Ale keď nespláca a je vydaný platobný rozkaz - dlžník je v omeškaní - celý dlh sa stáva okamžite splatným - na budúce splátky (ak vôbec nejaké budú) sa už neprihliada - "splátkový kalendár" prestal platiť.
Gladstoner
30.09.16,09:55
Ďakujem. Ale mi nemáme platobný rozkaz. Práže potrebujeme platobný rozkaz. V dohode v ktorej sa dlžník zaviazal splatiť svoj dlh v splátkach nie je uvedené, že nezaplatením čo len jednej splátky sa dlh stáva splatný celý. Kažfá jedna splátka je splatná samostatne až po uplinutí doby splatnosti(mesiac). Ide o to, že ako sa dopracovať k rozhodnutiu súdu(platobnému rozkazu), tak aby sme nemuseli podávať návhr každý 3 roky(premlčacia doba). Či neexistuje možnosť podať návrh v ktorom by súd rozhodol aj o zročných splátkach(už splatných) a bežných(splatných v budúcnosti). Potreboval by som vedieť, či je na to nejaký link(diskusia), alebo je to absolútne nemožné, a mi tých 10000,-€ budeme musieť uplatniť na súde cca. v 4 návrhoch. Ďakujem.

Škoda, že keď to spisovali to nedali do notárskej zápisnce. Mali by sme teraz exekučný titul.
misoft
30.09.16,14:17
Nuž smola, ale nič nie je stratené. Odchod na súd, doložiť, že je v omeškaní, žiadosť o vydanie platobného rozkazu, bude mu to tiež doručené. Nebude reagovať ---> exekútor a basta. A zaplatí omnoho viacej! Okrem svojho dlhu aj vaše náklady (súdny poplatok, odmenu exekútorovi aj s DPH, poplatky exekútorovi).
Gladstoner
08.10.16,08:54
Ďakujem. Už mám spracovaný návrh, len by som potreboval vedieť ako tam zahrnúť úroky z omeškania(v dohode sú 0,05% denne). Dlžná suma doposial 1400,-€, ale pozostáva z jednotlivých splátok, ktoré boli splatné v tom ktorom mesiaci. Ďakujem