Rasto.szabo
27.09.16,12:04
Mal som dopravnu nehodu.som poškodeny.kolko preplati asociacia.po akej dobe.Dakujem
ivka70
27.09.16,10:10
A preco by mala asociacia nieco preplacat?
Mas poistku? Ma poistku ten, kto skodu sposobil? Mas protokol z policie s urcenym vinnikom?
Martuk
27.09.16,10:18
Ak máš na mysli Slovenskú kanceláriu poisťovateľov (SKP), tak tá plní len v prípade, že vozidlo, ktorým bola spôsobená škoda, nebolo v čase vzniku nehody poistené. SKP plní podľa výšky škody, zranenia, prípadne úmrtia sumu (sumu), ktorá je nejakým spôsobom zdokladovaná (neplatí pri zranení) a následne si túto sumu vymáha od vodiča (resp. držiteľa, teraz neviem presne). Ten dobrodruh a milionár, ktorý spôsobí škodu nepoisteným vozidlom, takisto musí vrátiť dávky vyplatené SP (platí pri zranení, vyplatená PN, strata na zárobku a podobne) a ZP (pobyt v nemocnici, ošetrenie, lieky, výjazd sanitky a pod.). Ak nemáš na mysli SKP, tak potom upresni, akú asociáciu máš na mysli. Už som rozbil 3 veštecké gule a ďalšiu mi už nechcú predať.
Rasto.szabo
27.09.16,10:35
Ano slovensku komoru.ten dotyčny nemal poistku a este aj zadrzany vodičak.auto ma stalo 7000e a skoda bola vyčislena na 25 000e.je moznost ze mi tych 7000 preplati ta poistovna?
Rasto.szabo
27.09.16,10:39
Dotyčny rom poistku nemal a este aj zadrzany vodičak.vinnik je uz isty a hrozi mu vezenie do 8 rokov.zamarenie z ublizenim na zdravy.ale mne ide hlavne o preplatenie hodnoty auta.
Martuk
27.09.16,10:41
aký je rok výroby tvojho auta?
Rasto.szabo
27.09.16,10:43
2008
Martuk
27.09.16,10:45
pretože pokiaľ má tvoje auto viac ako 4 roky, prípadne najazdených viac ako 70000 km, ak si dobre pamätám, tak dostaneš časovú cenu, čiže ti SKP zohľadní amortizáciu a dostaneš menej. Ešte je otázka, kto vyčíslil škodu na 25000 €. To je škoda na oboch autách?
Martuk
27.09.16,10:49
no tak počítaj s amortizáciou a tých 7000 € nedostaneš. Krom toho, nemáš havarijné poistenie? Ak áno, tak si to uplatni z toho, dostaneš časovú cenu mínus spoluúčasť a predajné zvyšky a tú spoluúčasť môžeš žiadať z SKP na preplatenie. Totižto z HAV väčšinou dostaneš viac peňazí, ako z PZP.
Rasto.szabo
27.09.16,10:50
Skodu vyčislila poistovna alianz za original diely.auto bolo stlacene uplne.skoda len za moje auto.
ivka70
27.09.16,10:55
A preco to vycislovala Allianz? To auto nove stoji viac ako 25000?
Rasto.szabo
27.09.16,10:56
Auto som mal len pol roka.bral som ho na uver.berie sa amortizacia od roku vyrobi?
Martuk
27.09.16,10:59
ivka, z Allianzu zrejme bol technik na obhliadku, nakoľko SKP nemá vlastných obhliadačov. V prípade nepoisteného vinníka je jedno, ktorá poisťovňa urobí obhliadku, aj tak nakoniec spis skončí v SKP.

Rasto: to ťa nabral tank??? Keď hovoríš, že tvoje auto bolo na placku. Áno, amortizácia sa berie od roku výroby, krom toho si mi neodpovedal, či máš havarijné poistenie, pokiaľ áno, tak si to uplatni z toho, ako som ti písal vyššie
Rasto.szabo
27.09.16,10:59
No lebo asi urcuju oni ktora poistovna urobi obhliadku.a viem ze nove stoji tolko ale tak ja som si tu sumu nevymyslel ale tak to ohodnotili oni.
Rasto.szabo
27.09.16,11:02
Nemam havarijnu.
Martuk
27.09.16,11:06
tak potom ti neostáva nič iné, len sa uspokojiť s časovou cenou. Pokiaľ vinníka odsúdia, tak ešte máš možnosť to riešiť súdnou cestou a žiadať vinníka, aby ti zbytok doplatil, prípadne prizvať SKP do súdneho konania, nech vysvetlí, ako dospela k čiastke, ktorú ti vyplatí (toto sa týka prípadu, že by ti SKP nevyplatila tých 7000 €) a pokiaľ by súd uznal vinníka, že ti to má doplatiť, tak ti to zaplatí SKP a tá si to následne bude vymáhať od vinníka. Viem, že pri poisťovniach to takto funguje, či by sa to dalo takto spraviť aj s SKP, neviem.Tu by som ale najprv počkal na to, koľko dostaneš z SKP a potom to riešil ďalej.
Rasto.szabo
27.09.16,11:25
A co znamena ta casova cena?
Martuk
27.09.16,11:34
hodnota vozidla v čase vzniku nehody mínus predajné zvyšky mínus opotrebenie (najazdené kilometre, predošlé poškodenie a pod.)