cinky16
27.09.16,13:32
ahojte, prišlo mi RZZP a vo výpise mám aj z-ncovi, ktorú už dnes nie sú našimi z-nancami, mám tri prípady:
1. ale k 31.12.2015 ešte bol náš z-nanec, v preibehu roka 2016 odišli čo ho mám teraz prihlásiť na poisťovne? či ako mu mám vyplatiť preplatok na ZP?
2. v priebehu roka 2015 ukončili u nás pracovný pomer napr. k 27.8.2015 a mám ich v zozname RZZP
3. ukončili u nás PP, sú vo výpise RZZP a majú teraz u nás dohodu
- ako týmto z-ncom mám preplatok vrátiť? prihlasujem ich niekde na poistovne - ZP, SP? ci si ich len v softe nahodim, aby mi preplatok zdanilo a odviedli sme daň?
avalik
27.09.16,11:36
Pouzi vyhladavac, uz to tu bolo zodpovedane
cinky16
27.09.16,12:11
nenasla som, ak to najdete mozete mi sem dat link prosim, dakujem
zuzkaga
27.09.16,12:30
A máte tam preplatok zamestnancovi? Nie je to len preplatok za zamestnávateľa? My sme tiež mali vo výpise RZZP troch zamestnancov, dvaja už u nás nepracujú, ale tým preplatok vráti poisťovňa. Nám vracajú len preplatok, ktorý sme za nich my odviedli.
cinky16
27.09.16,12:40
a ako to mam zistit? z poistovne prislo oznamenie o vysledu rocneho zuctovania vo vyske vymyslim sumu 1000 eur a ta suma sedi a vlasne na nom pise za z-cov platitela poistneho a na e-pobocke je zoznam z-cov a sedi ta suma s oznamenim
Katus1988
27.09.16,12:53
Áno, aj u nás to bolo tak, preplatok len zamestnávateľovi. Zamestnancom vracia ZP priamo, ja som volala aj do ZP na infolinku a potvrdili mi to.
cinky16
27.09.16,12:55
ale to sa jedná len o z-ncov, ktory uz nie su nasimi z-cami? ci vsetkych?
Sarlotka
27.09.16,13:14
rozpis nájdes v elektronickej pobocke vszp aj dovery.. union som este nestudovala :D lebo tam mi este nic neprislo...
avalik
27.09.16,14:02
hore klikni na rubriku RZZP - a citaj aj komentare, hlavne od Janky Motyckovej
kvjetecko
28.09.16,10:12
v tom zozname , ktory je v epobocke danej zdravotky najdes cely rozpis zamestnancov ktorym ZP robila RZZP - aj aktívnych, aj tych co uz od vas odisli. u tych co odisli je v stplci "upraveny výsledok zamestnanca" prazdne policko,s nimi sa zdravotka vysporiada sama. ty zadavas do vyplat len ak je tam nejaka suma - ci uz v stlpci zamestnavatel alebo zamestnanec.
dalesi
28.09.16,10:53
Ak sa stalo, že máte v RZZP vrátiť preplatok zamestnancovi, ktorý už nie je u vás v pracovnom pomere, mohla sa zdrav. poisť. pomýliť a poslať vám preplatok aj za zamestnanca, ktorý u vás už nie je. Aj ja mám taký prípad a VŠZP nám povedala, že je potrebné podať námietku voči RZZP, kde odôvodnite, že zamestnanec už u vás nepracuje, ZP to zistí a opraví RZZP. Ak zamestnancovi vraciate preplatok z RZZP, neprihlasujete ho nikde, ak je vašim zamestnancom je už prihlásený, preplatok mu zdaníte a zvyšok vyplatíte.
books
28.09.16,10:59
Aj nám vrátili preplatok za zamestnanca zo VŠZP, ktorý u nás už nie je zamestnaný. Podala som námietku a RZZP už máme opravené a preplatok vrátia iba za firmu.