Geril
28.09.16,10:11
Dobrý deň, potreboval by som poradiť v oblasti podnikania v zahraničí. Jedná sa o nasledovnú situáciu:

Na slovensku budem mať založenú jednoosobovú s.r.o. spoločnosť, ktorá bude platcom DPH a fakturovať budem americkej spoločnosti. Pre túto spoločnosť budem vykonávať poradenské služby. Konkrétne sa jedná o činnosť kedy mám skype hovory s klientmi danej americkej spoločnosti, na ktorých im poskytujem radi v žiadanej oblasti. Na slovensku to bude spadať do predmetu činnosti "reklamná a propagačná činnosť". Americká spoločnosť ma požiadala o vyplnenie formuláru najprv W-8BEN a ak som im povedal že budem pracovať ako spoločnosť nie ako súkromná osoba tak to zmenili na W-8BEN-E aby sa zamedzilo strhávaniu 30% paušálnej dani na ich strane (ak som to správne pochopil).

Potreboval by som vedieť:
1. Je potrebné vyplniť práve toto tlačivo alebo sa vypĺňa v prípade s.r.o. spoločnosti iné tlačivo, ktoré zamedzi zrážkovej dani v USA
2. Ako správne vyplniť toto tlačivo (primárne sa mi jedná o časti):

"Chapter 3 Status (entity type) (Must check one box only):"

"Chapter 4 Status (FATCA status) (See instructions for details and complete the certification below for the entity's applicable status)"

"U.S. taxpayer identification number (TIN), if required" - tu sa vypĺňa TIN číslo spoločnosti s ktorou budem spolupracovať alebo si mám vyžiadať vlastné TIN číslo v USA? Je potrebné mať toto číslo?

Máte už niekto skúsenosti s takýmto formulárom?
Soňa K
28.09.16,09:03
Keby si čas a energiu, ktoré si venoval písaniu tejto otázky, použil do hľadania na internete, už vieš.
Geril
28.09.16,10:23
Hľadám to už 2 dni, jediné čo sa mi podarilo nájsť je táto "príručka" http://www.citibank.cz/czech/gcb/corporate_banking/czech/large_companies_static/pdf/dan_fatca_pokyny.pdf , ktorá ale neodpovedá na body ktoré potrebujem vedieť, ohľadne zaradenia spoločnosti a TIN čísla
Soňa K
28.09.16,11:05
Prečo sa neopýtaš v tej americkej spoločnosti ?
Geril
28.09.16,11:27
nepoznajú slovenskú legislatívu teda nevedia kategorizovať s.r.o.
kobolcs
29.09.16,08:19
k bodu3 : Ručí-li jediný vlastník omezeně, je neamerická entita klasifikována jakokorporace

s.r.o. = spoločnosť s ručením obmedzeným
Geril
29.09.16,10:43
Áno, tú časť sa mi už podarilo vylúštiť že asi to bude corporation, tým pádom by malo byť preskočené vypisovanie "Part III" že? Horšia je tá "5 Chapter 4 Status (FATCA status) (See instructions for details and complete the certification below for the entity's applicable status)." ale tam mi zatiaľ vychádza najlepšie "Active NFFE."
ado1987
22.11.22,15:17
Ahoj, vyplnujem format W-8BEN-E. Podarilo sa ti to vyplnt pred tymi par rokmi? Vedel by si mi s tym prosim pomoct? Vdaka. KEd tak ozvi sa mi prosim na adorum @ gmail.com Dakujem ti.
Andrej
ivka70
22.11.22,18:55
Autor otazky tu bol naposledy
Posledná návšteva
25.11.16 15:49