Anton Kultan
28.09.16,15:39
Dobrý deň , som zamestnanec v jednej fabrike ( cca 5000 ľudí ) . Nastúpil som so zmluvou na dobu určitú od 15.3.2016 do 15.9.2016 . Pred koncom zmluvného obdobia som sa informoval o ďalšej zmluve a bolo mi oznámené , že pracovný pomer bude pokračovať . Dnes je 28.9. a zmluva stále nikde , ani obraz ani zvuk , a nadriadený ma chlácholí rečami , že sa zmluvy podpisujú aj neskôr . Celkom ma to " nasralo " a zvažujem , že do práce už nenastúpim a skúsim to niekde inde , lenže , čo potom s tými odpracovanými hodinami bez zmluvy , zdravotné poistenie atď ... Máte niekto podobnú skúsenosť ? Čo by ste mi poradili ?
Ďakujem
Tweety
28.09.16,13:42
Ak po skončení doby určitej pracuješ s vedomím zamestnáv. nadalej, PZ sa automaticky mení na PZ na dobu neurčitú.
Platí§ 71
2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.
jslancik
28.09.16,17:27
Problém bude, keď mu teraz ponúknu zmluvu na ďalšiu dobu určitú. Alebo kedy sa môžu "dohodnúť inak" ?
willma
29.09.16,06:43
Aký problém? Paragraf 71 platí. Aj keby mu už nedali podpísať nič. A keď predsa, tak snáď nepodpíše nič proti sebe.