seda
29.09.16,07:21
Zo stránky SP: "Ak vykonávam činnosť pre slovenského zamestnávateľa, pričom činnosť idem vykonávať do iného štátu EÚ, z dôvodu aktuálnej zákazky na obdobie kratšie ako 24 mesiacov, je potrebné, aby som mal pri sebe dokument A1 (potvrdenie o právnych predpisoch sociálneho zabezpečenia, ktoré sa vzťahujú na držiteľa) z dôvodu vyslania. Tento dokument potvrdzuje, že poistné na sociálne zabezpečenie sa má naďalej odvádzať na území Slovenska. Ak uvedeným dokumentom nedisponujem, musím byť poistený na území štátu, kde vykonávam činnosť. Uvedený dokument vybavuje zamestnávateľ. Zároveň za mňa plní prípadné odhlasovacie povinnosti na území Slovenska a prihlasovacie povinnosti v štáte výkonu činnosti, ak mi nevybaví príslušný dokument."
Máme vyplniť na SP tlačivo Žiadosť o vystavenie prenosného dokumentu A1 z dôvodu vyslania? Ďakujem.
Chobot
29.09.16,06:25
Nie. V tomto prípade ide o obyčajnú pracovnú cestu. Vystavíte mu cestovný príkaz, dáte primeranú zálohu a keď sa vráti, urobí vyúčtovanie pracovnej cesty.

TO, čo sa píše hore platí pre vyslanie na dlhšie obdobie, nie jednu pracovnú cestu.
seda
29.09.16,10:32
Ďakujem.