Eva1978
29.09.16,11:55
Prosím pomôžte. Podala som na obchodný register podnet na začatie konania podľa paragrafu 200a s dôvodom, že som sa vzdala funkcie konateľa v spoločnosti. Súdu som prikladala dôkazi písomné vzdanie sa funkcie v danom spoločnosti a aj kópiu doručenky, že som sa vzdala funkcie a list bol duručení na sídlo spoločnosti kde ja ako konateľ som to prevzala, čiže s tým to bolo doručené spoločnosti. No napriek tomu som dostala z obchodného registra odpoveď, že súd nezačína konanie o zápis zmien spoločnoti a odôvodnenie citujem:" Menovaná osoba nepredložila súdudoklad o doručení písomného vzdania sa funkcie konateľa orgánu, je oprávnený vymenovať alebo zvoliť nového člena orgánu spoločnosti, v tomto prípade spoločníkom spoločnosti t.j. okrem seba druhému spoločníkovi. Preukazovala zaslanie a doručenie vzdania sa funkcie konateľa na sídlo spoločnosti. " No celkom nechápem, lebo druhá konateľka písomnosti neprevezme je zmiznutá aj polícia ju hladá tak ako mám jej hoci čo doručiť? Existuje ,že kým ona neprevezme list , alebo ju nenájde polícia / čo keď už ani nežije?/ a to už dlhé roky sa ťahá ja nemôžem sa vydať funkcie, prosím Vás pomôžte som skutočnosti bez práce a kvôli tomu nemôžem sa prihlásiť ani na úrad a musím platiť zaseba aj zdravotnú poisťovňu. K rozhodnutiu z čoho som citovala ešte sa dá podať 15 dní odvolanie. Prosím pomôžte mi.
KEJKA
29.09.16,10:27
orgán, ktorý je oprávnený - je Valné zhromaždenie spoločnosti.
Čiže konateľ predkladá vzdanie sa funkcie tomuto orgánu.
VZ - to sú spoločníci. Kto je spoločníkom? Ty, obe konateľky, alebo ktosi iný?
Jednoducho - aby tvoj podnet bol súdom akceptovaný, musíš predložiť bud rozhodnutie jediného spoločníka, alebo zápisnicu VZ spoločnosti, z ktorej vyplýva, že tvoje vzdanie sa funkcie akceptovali.
Eva1978
29.09.16,11:12
Nerozumiem. Ja Eva som jedna konateľaka a aj spoločníčka Mária je druhá konateľka a druhá konateľka viac spoločníkov a ani konateliek nie je. Prakticky koho mám zavolať na VZ keď M§ria ne nezvestná? Sama seba a ako mám napísať zápisnicu a kto to podpíše čo aj súd uzná keď som len ja?
KEJKA
29.09.16,11:26
Mária je druhá konateľa a konateľka???
alebo aj druhá spoločníčka?
alebo si jediná spoločníčka?
Eva1978
29.09.16,11:36
Mária je druhá konateľka a aj spoločníčka , ale je nezvestná? Však to je problém
avalik
29.09.16,11:56
Ty ako konatelka po obdrzani listu vzdania sa funkcie konatela musis zvolat valne zhromazdenie - poslat pozvanky spolocnikom - cize druhej spolocnicke posli doporucene - najlepsie s dorucenkou pozvanku, ked sa ti vrati mas doklad, ze bola pozvana.

Nasledne sa uskutocni valne zhromazdenie ak ty mas aspon polovicu vsetkych hlasov, na VZ rozhodnes o vzdani sa funkcie konatela ... spolocnosti ostane len druhy konatel - ako chces zabezpecit fungovanie firmy s nezvestnym konatelom?

Rozhodnutie VZ prilozis k navrthu na vykonanie zmien spolocnosti.
Eva1978
29.09.16,12:27
Ďakujem pekne za odpoveď, nezaujímá ma ako bude fungovať fyrma bez konateľa , keď ona to mohla dovoliť nechať tu fyrmu tak, že bez nej neviem podpísať nič a vôbec nemala záujem to riešiť prečo by som mala ja starať o to, že ako bude fungovať fyrma veď sme tam na 50-50 percent.
KEJKA
29.09.16,14:47
obáva,m sa že pri 50-50 účasti VZ nebude uznášaniaschopné. Ale skús- Určite vša treba predložiť zápisnicu VZ.