ment2137
29.09.16,13:26
S.r.o. chce zaradiť vlastné auto konateľa do podnikania ako obchodný majetok k dátumu 08.10.2016 (nie ako súčať Základného imania).
Konateľ vlastné auto kúpil v marci 2014 ako fyzická osoba nepodnikateľ za 11500 Eur.

Moje otázky:

1. Na určenie súčasnej ceny auta treba znalecký posudok alebo stačí kúpno-predajná zmluva keď to chce s.r.o. dať do obchodného majetku firmy?

2. V prípade kúpno-predajnej zmluvy treba pozrieť na trhu že také dvojročné auto koľko stojí, a v tej cene treba zaradiť auto do obchodného majetku alebo za cenu za ktoré konateľ kúpil v roku 2014 čiže v hodnote 11500 Eur?

3. Koľko rokov resp. mesiacov môže to s.r.o. odpisovať?

4. Keď konateľ predá auto pre s..r.o. napr. za 7500 Eur, tak konateľ má to zdaniť ako ostatný príjem vo svojom daňovom priznaní za rok 2016?

5. S.r.o. má o tom viesť transférovú dokumentáciu (že kúpil od konateľa auto)?

6. Ako treba určiť výšku nepeňažného príjmu konateľa keď chce auto používať aj na súkromné účly v roku 2016 a v roku 2017?Je správne že hondota nepeňažného príjmu konateľa v roku 2016 bude 1% z ceny automobilu a v roku 2017 *bude to suma vo výške vstupnej ceny vozidla zníženej o 12,5%?

7. S.r.o. nemá zatiaľ zamestnancov. Je potrebné z dôvodu používania motorového vozdidla konateľom aj na súkromné účeli zaregistrovať s.r.o. na daň z príjmov zo závislej činnosti?

Za odpovede Vám srdečne ďakujem.
KEJKA
29.09.16,11:35
aký to bude vklad? DAR?
ment2137
04.10.16,11:30
chce to predať svojej sročke, čiže za peniaze
kuravesele
04.10.16,14:30
ja by som to spravila cez nejaký autobazár...konateľ predá autobazáru, a autobazár s.r.o.-čke.
zk24
04.10.16,16:06
Preco cez autobazar? Nie su to zbytocne premrhane peniaze na com sa nabali autobazar? Podla mna zbytocnost
kuravesele
04.10.16,16:35
aby sa nemusela napríklad vypracävať transferová dokumentácia? A daňováci nebudú bazírovať nad somarinami, keď to nebude na priamo od konateľa. Určite to nie je nejak nákladné, dá sa dohodnúť...
zk24
04.10.16,17:58
Ak nakupi autobaraz od nezdaniteľnej osoby vozidlo, musí nasledne podla mna predávať vozidlo dalej podľa §66, a teda zdanovať prirážkou. nechce sa mi veriť že sa to oplatí, a určite to zadarmo robiť nebudu. Ak čokoľvek nadhodia na predajnu cenu, musia priražku dodaniť.

Nikdy som sa s autobazarom nedohadovala, tak neviem či su ochotní niečo kupiť a za tu istu cenu predať, o čom pochybujem, kedze aj pre nich je to značna administrativa.

Moj nazor.