IvetaH
29.09.16,18:32
Zamestnanec mal preplatok na dani za rok 2015 cca 420 €, zamestnávateľ urobil RZ, aj potvrdenie o vykonaní RZ má zamestnanec k dispozícii a je na ňom od zamestnávateľa potvrdené, že vyplatil len 210€ a že 210€ nevyplatil. Musí si teda podať DP typu A, len rozmýšľam, či klasicky akoby ročné zúčtovanie nebolo vykonané, alebo neuvedie nič, len ten nedoplatok a doloží potvrdením o vykonanom RZ?
Soňa K
04.10.16,07:03
Na toto by som sa určite opýtala na infolinke Finančnej správy.
veronikasad
04.10.16,08:06
Nevidím dôvod na podanie DP typu A. Nemalo by sa to riešiť ako pohľadávka voči zamestnávateľovi cez likvidátora?
KloferHladny
04.10.16,08:55
Daňový poriadok, §16:
(4) Daňový subjekt je oprávnený podať dodatočné daňové priznanie, ak zistí, že
a) daň uvedená v podanom daňovom priznaní má byť nižšia alebo nadmerný odpočet vyšší, alebo nárok na vrátenie dane vyšší,
b) daň má byť nižšia, ako bola správcom dane vyrubená,
c) daňové priznanie neobsahuje správne údaje alebo
d) daňová strata je vyššia, ako bola uvedená v daňovom priznaní

V tomto prípade teda nevzniká právo na podanie dodatočného.
Zamestnávateľ sa pravdepodobne so štátom vyrovnal (znížil si odvod dane). Zamestnanec má pohľadávku voči zamestnávateľovi v likvidácii ...
IvetaH
11.10.16,09:45
Na daňovom povedali, nech si podá DP typu A.
Katy a R
11.10.16,09:54
Ak robíš DDP - a RZD už bolo vykonané - tak prílohou je to RZD. (tam sú aj potrebné údaje)
tiež si myslím, že nie dôvod ... ale ak ti to na DU povedali - tak sprav DDP. (ve´d potom sa ukáže;))
IvetaH
11.10.16,10:45
DP som urobil nie DDP, priložila som list s vysvetlením a žiadosťou doplatiť ten zvyšok a ešte aj to RZ a tie potvrdenia zamestnávateľa o vyplatení alebo nevyplatení. Sama som zvedavá akého konca to naberie.
veronikasad
11.10.16,10:53
Ivetka, ak si podala riadne DP, bude to s pokutou, lebo už je dávno po termíne ...
IvetaH
11.10.16,11:01
Preto som dala ten vysvetľujúci list aj s odkazom na vyjadrenie daňového úradu.
veronikasad
11.10.16,11:02
To vyjadrenie si dostala písomne ?
JankaO
11.10.16,11:04
...obávam sa, že vysvetlenie, a dokonca ani nie subjektívny ústny názor zamestnanca DÚ, nie je vo výnimkách, kedy DÚ zo zákona pokutu neudeľuje....
KloferHladny
11.10.16,14:22
Tak to som aj ja zvedavý ako to dopadne. Daj vedieť ...
Katy a R
11.10.16,15:17
... ja verím, žeby to mohlo pomôcť aspoň k tomu, že to opravia - že sa predsalen jedná o DDP ? som zvedavá ...? ..